وزیرعلوم: ورزش به عنوان یک صنعت تاثیرات اجتماعی و اقتصادی زیادی در جوامع دارد

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۹:۳۸ کد : ۱۶۵۶۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۳
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: امروزه ورزش علاوه بر کمک به حفظ توان و آمادگی روانی و جسمانی افراد ، به عنوان یک صنعت تاثیرات اجتماعی و اقتصادی زیادی در جوامع دارد. به گزارش روابط...
وزیرعلوم: ورزش به عنوان یک صنعت تاثیرات اجتماعی و اقتصادی زیادی در جوامع دارد
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: امروزه ورزش علاوه بر کمک به حفظ توان و آمادگی روانی و جسمانی افراد ، به عنوان یک صنعت تاثیرات اجتماعی و اقتصادی زیادی در جوامع دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فرهادی در مراسم بدرقه کاروان اعزامی دانشجویان به رقابت‌های ورزشی بیست‌و هشتمین یونیورسیاد جهانی دانشجویان جهان در کره جنوبی اظهار داشت : ورزش از اهمیت و جایگاه ویژه ای در جوامع برخوردار است و امروزه در کشور ما نیز علاوه بر فعالیت های ورزشی در سطح حرفه ای ، دانشجویان نیز در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی فعالیت های ویژه ای دارند.
وزیر علوم با اشاره به حضور کاروان دانشجویان در بیست‌وهشتمین یونیورسیاد جهانی گفت: حضور شما در کشور کره جنوبی علاوه بر اینکه فرصتی برای افتخار آفرینی برای کشور محسوب می شود بستری مناسب و فضایی خوب برای آشنایی شما با نخبگان سایر نقاط جهان در حوزه های مختلف ورزشی و علمی است .
وی افزود: 30 سال پیش در دانشگاه‌ها، دانشکده‌ای به نام تربیت بدنی وجود نداشت اما اکنون با همت دوستان ، ورزش اهمیت خود را به دست آورده و جدا از اینکه دارای یک تاثیر مثبت عمومی است، باعث حفظ توان جسمی شده و در توسعه اجتماعی کشور نیز تاثیرگذار است.
همچنین در این مراسم که در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد از وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری به عنوان عضو اسبق تیم ژیمناستیک کشورو دانشجویان تقدیر شد . درادامه این مراسم روباه ترکمنی به عنوان نماد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد جهانی دانشجویان رونمایی شد تا فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی نیز حمایت خود را از حفظ محیط زیست در کشور نشان دهد.
مراسم بدرقه کاروان اعزامی ایران به این دوره از رقابت ها ظهر امروز (دوشنبه) با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، کیومرث هاشمی و شاهرخ شهنازی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک و جمعی از مسئولین و پیشکسوتان ورزش کشور و وزارتخانه های علوم و بهداشت برگزار شد.
همچنین در پایان این مراسم و با حضور وزرای علوم و ورزش ودبیرکل کمیته ملی المپیک  از دست اندرکاران آمادگی تیم های ملی دانشجویان برای شرکت در یونیورسیاد دانشجویی تقدیر شد.
گفتنی است کاروان ورزشی ایران با 83 ورزشکار (52 مرد و 21 زن) در هشت رشته تیراندازی، تیراندازی با کمان، والیبال، فوتبال، ژیمناستیک، دو و میدانی، تکواندو و قایقرانی در بیست و هشتمین دوره المپیاد دانشجویان جهان شرکت می کند.
این رقابت ها از 12 تا 23 تیر در شهر گوانگژوی کره جنوبی برگزار می شود.