وزیراقتصاد ایالت بادن- ووتنبرگ آلمان: درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، کسب و کار به وسیله علوم زنده می‌شود

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۳ کد : ۱۶۵۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۶
دکتر نیلز اشمیت وزیراقتصاد ایالت بادن- ووتنبرگ و هیئت تجاری آلمانی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیلز اشمیت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری آلمان درتحقیق...
دکتر نیلز اشمیت وزیراقتصاد ایالت بادن- ووتنبرگ و هیئت تجاری آلمانی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیلز اشمیت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری آلمان درتحقیق و توسعه تقریبا پنج درصد تولید ناخالص ملی است، گفت: خوشبختانه ما بالاتر از هدف اتحادیه اروپا حرکت می‌کنیم.
وی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درکشورش افزود: محیطی که برای شرکت‌های خصوصی وجود دارد بسیار مستعد برای پرورش روحیه نوآوری بوده و این به مفهوم سرمایه‌گذاری میلیون‌ها یورو بر روی تحقیقات و آموزش است.
وزیر اقتصاد ایالت بادن-ووتنبرگ با اشاره به شبکه منسجم موجود از سازمان‌های تحقیقاتی درآلمان، گفت: ما بسیار خوشحال و خوشوقت هستیم که اطلاعات بیشتری از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت همکاری دراین زمینه به دست آوریم.
وی با بیان اینکه من متوجه شدم که درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، کسب و کار به وسیله علوم زنده می‌شود، ادامه داد: شعار ما در بادن ووتنبرگ نیز این همین است، لذا با توجه به اشتراک هدف هردو طرف، خوشحالیم ارتباطات جهت همکاری‌ها بیشتر شود.
درادامه این هیئت از شرکت های دانش بنیان مستقر درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید کردند.
همچنین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است. این سازمان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور، تلاش می‌کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم آورد.
گفتنی است درحال حاضر بیش از 400 شرکت دانش بنیان در این شهرک مستقرهستند.