وزیر ورزش و جوانان :ورزش دانشگاهی مبنای رشد بسیاری از رشته‌های ورزشی است

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۴:۴۶ کد : ۱۶۵۴۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۳۲
دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور درخصوص اهمیت ورزش دانشگاهی خاطرنشان کرد: ورزش دانشجویی مبنای رشد بسیاری از رشته‌های ورزشی است. ...
دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور درخصوص اهمیت ورزش دانشگاهی خاطرنشان کرد: ورزش دانشجویی مبنای رشد بسیاری از رشته‌های ورزشی است.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر گودرزی در این خصوص اظهار داشت  : در اکثر کشورهای دنیا رشته‌های تیمی مانند والیبال، بسکتبال و فوتبال از سطح دانشگاه‌ها به صورت جدی دنبال می‌شود و دانشجویان نقش پررنگی در کسب موفقیت‌های بین‌المللی دارند.
وی افزود : همچنین ورزش های دانشگاهی می‌توانند در رشته‌های انفرادی نیز نقش تعیین کننده‌ای داشته باشند و مطمئنا هرچه به ورزش دانشجویی بها داده شود و سرمایه‌گذاری در آن صورت گیرد، بازده مطلوبی برای ورزش کشور خواهد داشت .
وزیر ورزش و جوانان درباره حمایت وزارت ورزش و جوانان از ورزش دانشگاهی تصریح کرد: وظیفه برنامه ریزی برای ورزش دانشگاهی بر عهده وزارت علوم است و این وزارتخانه سازماندهی خوبی برای حمایت از ورزش دانشجویی انجام داده است و با استفاده از متخصصین کارکشته این وظیفه را به خوبی انجام می‌دهد. البته اگر آنها از وزارت ورزش پشتیبانی در زمینه‌های فنی، مربی‌گری و حتی مالی بخواهند، ما آماده‌ایم این کار را انجام دهیم
وی همچنین درباره برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان گفت: بنده در اولین دوره این المپیاد زمانی که در دانشگاه تهران مسئول بودم حضور داشتم و خوشحالم که این المپیاد هر دو سال یک بار انجام می‌شود البته باید تغییرات کمی و کیفی خوبی در آن صورت پذیرد تا شاهد برگزاری یک المپیاد پربار باشیم.