وزیر علوم، دکترای افتخاری دانشگاه تهران به پروفسور لطفی زاده بنیانگذار منطق سیستم های فازی را به نماینده وی اعطا کرد

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۶۵۳۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۸۳
مراسم نکوداشت و اعطای دکترای افتخاری به پروفسور لطفی علی عسگر زاده  معروف به دکتر لطفی زاده بنیانگذار منطق سیستم های فازی و استاد دانشگاه برکلی آمریکا با حضور وزیر علوم، رئیس دانشگاه تهران و شخصی...
وزیر علوم، دکترای افتخاری دانشگاه تهران به پروفسور لطفی زاده بنیانگذار منطق سیستم های فازی را به نماینده وی اعطا کرد
مراسم نکوداشت و اعطای دکترای افتخاری به پروفسور لطفی علی عسگر زاده  معروف به دکتر لطفی زاده بنیانگذار منطق سیستم های فازی و استاد دانشگاه برکلی آمریکا با حضور وزیر علوم، رئیس دانشگاه تهران و شخصیت‌های دانشگاهی داخلی و خارجی در دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزاررت علوم ، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم، با اشاره به این که پروفسور لطفی‌زاده تحصیلات پایه‌ای خود را در سال 1317 در دانشگاه تهران گذراند؛ گفت: من از انجمن سیستم‌های فازی و دانشگاه تهران که  در تجلیل از این استاد  برجسته ایرانی پیشقدم شدند تشکر می‌کنم.
وی افزود: بحث همکاری ایران با دیگر دانشگاه‌های دنیا  بویژه در دوره های تحصیلات تکمیلی به شدت مورد توجه ایران قرار دارد و ما در حال برنامه‌ریزی، سیاستگذاری و حل موانع  افزایش این ارتباطات هستیم. 
دکتر فرهادی تاکید  کرد:  برنامه وزارت علوم استفاده از شرایط پسا تحریم برای افزایش همکاری های علمی با دانشگاه های معتبر است و در این برنامه  برگزاری دوره های مشترک در دوره های کارشناسی ارشد ، دکترا و پسا دکترا جایگاه محوری دارد و دانشگاه های بزرگی مانند دانشگاه تهران در این برنامه نقش مهمی دارند.
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران هم در این مراسم گفت: دانشگاه تهران از سال 81 تصویب کرد که دکترای افتخاری خود را به پروفسور لطفی‌زاده اعطا کند اما یکی از شروط اعطای  دکترای افتخاری،  حضور فرد دریافت کننده جایزه، در دانشگاه است و چون به دلیل شرایط جسمی پروفسور لطفی زاده  امکان حضور وی محقق نشد این جایزه نیز تاکنون داده نشده بود .
در ادامه مراسم پس از قرائت پیام پروفسور لطفی‌زاده توسط دکتر طاهری، دکترای افتخاری دانشگاه تهران به بنیانگذار منطق فازی توسط وزیر علوم و رئیس دانشگاه تهران به نماینده وی پروفسور ویکتور پدریش سردبیر مجله Information Science اعطا شد. ‌ضمن این که سردیس پروفسور لطفی زاده نیز رونمایی شد تا در موزه مفاخر باغ نگارستان دانشگاه تهران نگهداری شود.