وزیر علوم: صاحبان ایده و خلاقیت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۸ کد : ۱۶۵۰۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۱
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت امسال پنج هزار میلیارد ریال برای حمایت از طرح های خلاقانه مبتکران و مخترعان در نظر گرفته است.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرجی دانا در...
وزیر علوم: صاحبان ایده و خلاقیت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دولت امسال پنج هزار میلیارد ریال برای حمایت از طرح های خلاقانه مبتکران و مخترعان در نظر گرفته است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرجی دانا در جمع مردم شهرستان آبدانان در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های دولت تبدیل ایده های علمی به ثروت است.
وی افزود: 150 مرکز رشد هم اکنون در سراسر کشور برای حمایت از طرح های ابداعی دانشجویان و اساتید دانشگاه ایجاد شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از فعالیت 35 بوستان کارآفرینی در کشور خبر داد و یادآور شد: یک بوستان نیز در استان ایلام راه اندازی شده و آماده ارائه خدمات به فعالان حوزه کارآفرینی منطقه است.
وی تاکید کرد: با ابتکار عمل رئیس جمهوری و با ارائه ساز و کارهای مؤثر شاهد کم شدن اثر تحریم ها در آینده نزدیک خواهیم بود.
دکتر فرجی دانا تصریح کرد: نرخ تورم در هشت ماهه گذشته از 45 درصد به 32 درصد کاهش یافته و در صدد هستیم این آمار را به 25 درصد کاهش دهیم.
وزیر علوم تحقیقات و فناوری در ادامه آبدانانی ها را از مردمان تحصیل کرده و با درجه هوشی بالا دانست و تاکید کرد: نام این شهرستان در فهرست وزارت علوم به عنوان یکی از افتخارهای ملی می درخشد و نمونه بارز شخصیت های بزرگ این منطقه شهیدان رضایی نژاد و جرایه هستند.
دکتر فرجی دانا در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه من حامل سلام و درود رییس جمهوری به مردم شهرستان شهید پرور آبدانان هستم، گفت: وجود جوانان تحصیل کرده و مستعد یکی از مزیت های آبدانان است که وظیفه مسئولان اجرایی را برای توجه بیشتر به این شهرستان دوچندان کرده است.