وزیر علوم: دانشجویان و فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر باید سرآمد باشند

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۷ کد : ۱۶۴۹۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۹۶
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشجویان و فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر باید سرآمد باشند ،گفت: باید به سمت استعدادیابی دانشجویان شاهد و ایثارگر گام برداریم. به گزارش ...
وزیر علوم: دانشجویان و فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر باید سرآمد باشند
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشجویان و فارغ التحصیلان شاهد و ایثارگر باید سرآمد باشند ،گفت: باید به سمت استعدادیابی دانشجویان شاهد و ایثارگر گام  برداریم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرهادی در بیست و پنجمین گردهمایی مدیران کل شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد با اشاره به تأسیس دانشگاه شاهد به فرمان امام خمینی(ره) اظهار داشت: دانشگاه شاهد دانشگاهی جامع است که عزیزان شاهد و ایثارگر در آنجا تحصیل می‌کنند.
وی افزود: وجود 60 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر که روند تحصیل آن‌ها نیز به سوی تحصیلات تکمیلی است بدین معناست که در آینده نزدیک فارغ التحصیلان آن در برنامه‌ریزی‌، تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی‌ و مسئولیت‌های  اجرایی کشور در زمینه های مختلف نقش خواهند داشت.
دکتر فرهادی وظیفه مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها را هدایت و نظارت دانشجویان برای راهیابی آنان به مقاطع بالاتر دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه باید به سمت دانشگاه‌های کارآفرین پیش برویم، امید است دانشگاه شاهد فارغ التحصیلانی آگاه و دانشمند برای مدیریت‌های اجرایی کشور تربیت کند.
وی با اشاره به کمبودها و مشکلات محیط دانشجویی تصریح کرد: این مشکلات باید با همکاری و هماهنگی ادارات شاهد و ایثارگر و دفاتر مشاوره به صورت کامل و جامع  برطرف شود.