وزیر علوم: پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید مرکز نخبه‌پروری کشور باشند

۱۵ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۶۴۸۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۱۰
نشست روسای پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری در این وزارتخانه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکت...
وزیر علوم: پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید مرکز نخبه‌پروری کشور باشند
نشست روسای پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری در این وزارتخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرهادی در این نشست با تأکید بر اهمیت مراکز پژوهشی و تحقیقاتی در توسعه کشور اظهار داشت: پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید مرکز نخبه پروری کشور باشند.
وی با اشاره به فعالیت 26 مرکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم بر ضرورت ارتباط و تعامل بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و تحقیقاتی تأکید کرد.
دکتر فرهادی با اشاره به دیپلماسی علمی جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم گفت: پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بایستی در زمینه همکاری‌های علمی – بین‌المللی تلاش و فعالیت بیشتری کنند.
وزیر علوم با بیان اینکه پژوهشگاه‌ها باید دانشجوی پژوهش محور در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد،  دکترا و پسادکترا  داشته باشند خاطرنشان کرد: پژوهشگاه‌ها می‌توانند نسبت به پذیرش دانشجوی خارجی نیز اقدام کنند.
گفتنی است در پایان این نشست روسای پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت علوم به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند.