وزیر علوم: ایجادمنطقه ویژه علم و فناوری در اصفهان همت مسئولان استان را می طلبد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۰ کد : ۱۶۴۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۰
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام حمایت از راه اندازی منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری در اصفهان گفت: اجرایی کردن این موضوع یکی از کارهایی است که باید در استان بیشترین همت صرف ان...
وزیر علوم: ایجادمنطقه ویژه علم و فناوری در اصفهان همت مسئولان استان را می طلبد
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام حمایت از راه اندازی منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری در اصفهان گفت: اجرایی کردن این موضوع یکی از کارهایی است که باید در استان بیشترین همت صرف انجام آن شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرجی دانا درخصوص راه اندازی منطقه ویژه علم و فناوری در استان اصفهان افزود: موانع سر راه با مسئولان استان در میان گذاشته شده و خوشحال خواهیم شد که در رفع موانع به آنها کمک کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اصفهان ظرفیت های زیاد برای راه اندازی کریدور علم و فناوری دارد، افزود: ما کمک های لازم را انجام می دهیم تا این کریدور راه اندازی شود.
بر پایه این گزارش، ایجاد کریدور علم و فناوری اصفهان به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و براساس اصل 138 قانون اساسی در مصوبه ای در سال 84 به تصویب هیات دولت رسید اما هنوز اجرایی نشده است.
مهمترین رسالت کریدورهای علمی و فناوری در قانون، جذب فرصت ها، سرمایه های علمی و اقتصادی و منابع انسانی با هدف توسعه تولید ثروت، رفاه ملی و ایجاد جامعه دانایی محور عنوان شده است.
استان اصفهان با حدود 320 هزار دانشجو و دانشگاههای بزرگ و مراکز علمی و تحقیقاتی یکی از قطبهای علم و فناوری کشور محسوب می شود.