وزیر علوم و آموزش آستراخان از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازدید کرد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۳ کد : ۱۶۴۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۸
<div dir="None">دکتر ویتالی گوت مان وزیر علوم و آموزش آستراخان و هیئت همراه از  دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازدید و با سرپرست این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکت</div> ...
دکتر ویتالی گوت مان وزیر علوم و آموزش آستراخان و هیئت همراه از  دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازدید و با سرپرست این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر جواد واثقی امیری سرپرست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: این دانشگاه با پنج دانشکده و با بیش از شش هزار دانشجو به فعالیت های علمی تحقیقاتی می پردازد و در امر تحقیقات و پژوهش پروژه های زیادی را آغاز کرده و به پایان رسانده است.
وی افزود: نیاز امروز هر جامعه ای ارتباط تنگاتنگ بین مراکز علمی دنیاست و این نیاز برای دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه آستراخان هم وجود دارد و خوشبختانه این دانشگاه امروز با تعداد زیادی از دانشگاه های دنیا ارتباط بسیار مفید و موثر دارد و به لحاظ اشتراکات فرهنگی و جغرافیایی با آسترا خان علاقمندیم که در زمینه های تخصصی و فنی همکاری شایسته ای داشته باشیم.
دکتر واثقی امیری تصریح کرد : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل این افتخار را دارد که دبیر خانه اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر در آن مستقر است و میزبان هفدهمین نشست روسای دانشگاه های حاشیه دریای خزر نیز هست و امیدوارم که این نشست  مقدمه خوبی برای نشست اتحادیه که در آینده نزدیک در این دانشگاه برگزار می شود باشد.
در ادامه دکتر ویتالی گوت مان وزیر علوم و آموزش آستراخان با اشاره به اینکه نیاز است که بین دانشگاه ها ارتباطات تنگا تنگی وجود داشته باشد و امروز خوشبختانه  این ارتباط خوب، وجود دارد گفت: ما آمادگی خود را برای ارتباطات علمی و اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی و برگزاری کنفرانس ها اعلام کرده و از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به خاطر میزبانی اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر که در آینده نزدیک برگزار می گردد تشکر می کنیم .
وزیر علوم و آموزش آستراخان خاطر نشان کرد: معتقدم دانشجویان این دانشگاه با چنین تجهیزات آزمایشگاهی احساس غرور و افتخار می کنند و آینده روشنی در پیش روی  این دانشگاه است و ما آمادگی کامل برای همکاری های لازم در راستای اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک داریم.
گفتنی است وزیر علوم و آموزش آستراخان و هیئت همراه در پایان از بخش نانو و پیل سوختی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بازدید کردند .