وزیر علوم دو پروژه عمرانی آموزش عالی خیر ساز را در گیلان و تهران افتتاح و کلنگ زنی کرد

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۶ کد : ۱۶۴۴۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۹۹
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری امروز دو پروژه عمرانی خیر ساز دانشگاه گیلان را افتتاح و یک پروژه عمرانی خیر ساز دانشگاه تهران را کلنگ زنی کرد . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، پ...
وزیر علوم دو پروژه عمرانی آموزش عالی خیر ساز را در گیلان و تهران افتتاح و کلنگ زنی کرد
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری امروزیک پروژه عمرانی خیر ساز دانشگاه گیلان را افتتاح و یک پروژه عمرانی خیر ساز دانشگاه تهران را کلنگ زنی کرد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،پروژه عمرانی دانشگاه گیلان شامل ساختمان کلاس هابود که توسط خیر آموزش عالی دکتر میرجعفر ابریشم چیان احداث شده است .
همچنین امروز کلنگ ساخت نخستین موزه علم دانشگاه تهران نیز با حضور وزیر علوم به زمین زده شد که این طرح عمرانی توسط  بنیاد خیریه محمد تقی ترکمان احداث خواهد شد . دکترفرهادی در حاشیه مراسم کلنگ زنی موزه علم دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با بیان این‌که این موزه به کمک موسسه خیریه ترکمان در دو فاز ساخته خواهد شد، گفت: تمام آثار علمی در این حوزه به نمایش گذاشته می شود که امیدواریم به صورت فعال مورد استفاده محققان و دانشجویان قرار گیرد و منجر به تبادل ارتباط میان دانشگاه تهران مراکز علمی کشور و خارج از کشور شود
وزیر علوم با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید 20 درصد جمعیت دانشجویان دانشگاه های کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل باشند.  اظهار داشت : توسعه علمی بدون تحصیلات تکمیلی امکان پذیر نیست ولی نکته مهم حفظ کیفیت آموزشی است که با رعایت ضوابط و مقررات و آئین نامه ها و داشتن نیروی انسانی کافی حاصل می شود.
وی همچنین افزود: دانشگاه‌های برتر و با کیفیت باید رتبه بندی شوند و به سمت دوره‌های تحصیلات تکمیلی حرکت کنند.
وی در ادامه گفت: قطعا تاکنون توسعه کمی در حد پایه به اندازه کافی بوده است و شاید خیلی از آن‌ها در حال لازم نیاز نباشد که توسعه یابد به عنوان نمونه برخی از رشته ها باید جمع شوند و رشته‌های جدید و بین رشته‌ای ایجاد شوند و حداقل برای دانشگاه‌های برتر و با کیفیت پس از آن که رتبه بندی شوند به سمت دوره‌های تحصیلات تکمیلی حرکت کنند.