وزیر علوم در جمع مدیران : اولویت وزارت علوم انجام امور به شکل اصولی و پرهیز از شتابزدگی است

۲۸ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۰:۰۶ کد : ۱۶۴۳۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۸۹
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="margin: auto 11.35pt auto 25.5pt"><span lang="FA" style="line-height: 150%; font-family: "tahoma", "sans-serif"; font-size: 18pt">در آستانه سال جدید و با هدف بررسی عملکرد سال گذشته وزارت علوم و برنامه ریزی برای سال جدید ،<span>   </span>نشست هم اندیشی وزیر علوم و مدیران ستادی این وزارت<span>  </span>با حضور مشاوران و<span>  </span>معاونان وزیر ع</span></div> ...
در آستانه سال جدید و با هدف بررسی عملکرد سال گذشته وزارت علوم و برنامه ریزی برای سال جدید ،   نشست هم اندیشی وزیر علوم و مدیران ستادی این وزارت  با حضور مشاوران و  معاونان وزیر علوم و مدیران کل ستادی این وزارت برگزارشد .
  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر رضا فرجی دانا در این نشست با اشاره به تاکید بزرگان  دینی ما  بر محاسبه اعمال گفت : فلسفه برگزاری این نشست بررسی نقاط ضعف و قوت عملکرد وزارت علوم و ارائه پیشنهاد و راهکار برای خدمت رسانی بهتر به مردم در سال آینده است.
وی افزود : در سالهای اخیر مجموعه آموزش عالی رشد عظیمی پیدا کرده است و تعداد موسسات آموزش عالی از تعداد محدود به 2500موسسه و تعداد دانشجویان به نزدیک چهار و نیم میلیون دانشجو افزایش یافته است و ساختار کنونی  این وزارت توان پاسخگوی به این شرایط را ندارد .
دکتر فرجی دانا با اشاره به قانون اختصاص 2درصد تولید ناخالص ملی به حوزه پژوهش گفت : در صورت تحقق این موضوع 30هزار میلیارد تومان در اختیار معاونت پژوهشی وزارت علوم قرار می گیرد که اهمیت موضوع و ضرورت تحول در ساختار این وزارت را نشان می دهد.
وزیر علوم ضمن تاکید بر این نکته که باید ساختار جدید را متناسب با شرایط ، چابک ، هماهنگ و شفاف کنیم گفت :  ایجاد تشکیلاتی جدید مدنظر نیست ولی در برخی حوزه ها  به ادغام و در برخی حوزه ها به حذف ساختار موجود نیازمندیم که این کار به صورت اصولی و با  لحاظ کیفیت و اعتدال انجام خواهد شد.
دکتر فرجی دانا قانون گرایی را محور اعتدال دانست و اظهار داشت : اولویت وزارت علوم انجام امور به شکل اصولی و پرهیز از شتابزدگی است زیرا ذات فعالیت های آموزشی و پژوهشی این است که نتایج خود را چندسال بعد نشان می دهد.
وزیر علوم با اشاره به اینکه گفتمان علم و فناوری از طرف مقام معظم رهبری به عنوان یک گفتمان جدی و قطعی مطرح شده است گفت : در راستای تحقق این گفتمان باید در ساختار ،رویکرد و فعالیت های وزارت علوم تحول ایجاد کنیم.
گفتنی است : در این نشست تعدادی از مدیران دیدگاههای خودرا در خصوص مسایل آموزش عالی مطرح کردند که ارتقای کیفیت و ایجاد شفافیت در ساختار و آیین نامه ها محور  موضوعات مورد اشاره مدیران را تشکیل می داد.