وزیر علوم بر ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری و استانداردسازی محصولات به عنوان مهمترین زیرنظام های عرضه و تقاضا تاکید کرد

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۲ کد : ۱۶۴۲۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۹۹
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مهمترین زیر نظام‌ها برای عرضه و تقاضای محصولات دانش بنیان را زیر نظام حقوق مالکیت فکری و استانداردسازی محصولات دانست و بر ضرورت توجه به این زیرنظام‌ها ت...
وزیر علوم بر ضرورت توجه به حقوق مالکیت فکری و استانداردسازی محصولات به عنوان مهمترین زیرنظام های عرضه و تقاضا تاکید کرد
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مهمترین زیر نظام‌ها برای عرضه و تقاضای محصولات دانش بنیان را زیر نظام حقوق مالکیت فکری و استانداردسازی محصولات دانست و بر ضرورت توجه به این زیرنظام‌ها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرجی دانا در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم از تلاشهای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور که  با بلند نظری زمینه رفع اختلافاتی را که سالها سبب زمین‌گیر شدن بسیاری از طرح‌های خوب و مهم شده بود قدردانی کرد.
وی افزود: برگزاری این نمایشگاه پس از ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی فرصت مناسبی است تا به یکی از سازوکارهای مبادله بین عرضه و تقاضا توجه کنیم.
وزیر علوم خاطر نشان کرد: هیچ راهی برای مقاوم سازی اقتصاد نداریم جز این که مسیر اقتصاد دانش بنیان که سرتیتر برنامه چهارم توسعه و محور اصلی برنامه پنجم توسعه می است را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه در اقتصاد دانش بنیان بسیاری از سازوکارها در زمینه عرضه محصولات فراهم شده است تصریح کرد: اکنون 150 مرکز رشد برای به بار نشاندن ایده های نوآورانه تاسیس شده اند و 34 پارک علم و فناوری در کشورمان فعال هستند.
وزیر علوم گفت: کریدوردهای علم و فناوری مورد حمایت جدی هستند و قانون شرکتهای دانش بنیان نیز جزو قوانین مترقی است.
دکتر فرجی دانا اظهار داشت: امسال در صندوق نوآوری و شکوفایی بیش از 500 میلیارد تومان تسهیلات برای شرکتها در نظر گرفته شده ولی همه این موارد در سطح عرضه است و باید توجه داشت که برای آن که محصول شرکت دانش بنیان خریداری شود باید تقاضا را برای محصولات دانش بنیان تولید شده فراهم کنیم.
وی دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران را یکی از روش‌های اثربخش بر تقاضا عنوان کرد و افزود: باید تا جایی که یک محصول در داخل کشور وجود دارد به محصولات خارجی نگاه نشود و تا جایی که توانمندی در کشور وجود دارد در جهت افزایش این توانمندی‌ها گام برداریم و با پشتیبانی خود زمینه ساز تولید محصولات بیشتر باشیم.
گفتنی است مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی تهران برگزار شد.