وزیر علوم بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها تاکید کرد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۹ کد : ۱۶۴۱۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۹۸
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در یادمان شهدای هویزه بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها تأکید کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در حاشیه حضور در یادمان شهدای هویزه و ا...
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در یادمان شهدای هویزه بر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در حاشیه حضور در یادمان شهدای هویزه و ادای احترام به مقام  شامخ شهدا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حضور امروز در یادمان شهدای هویزه جهت ادای احترام و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا بخصوص شهدای دانشجو  است.
وی با بیان اینکه یکی از راه‌های ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت، حضور کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی است، گفت: اکنون در کشوربرگزاری اردوهای راهیان نور به یک سنت حسنه تبدیل شده است .
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در دانشگاه‌ها برنامه‌های مختلفی جهت گرامیداشت شهدای دانشجو برگزار می‌شود و سال گذشته تعداد زیادی کنگره  در جهت بزرگداشت شهدای دانشجو در کشور برگزار شد که قطعا در راستای حفظ و توسعه فرهنگ شهادت و ادامه مسیر آن‌ها تأثیرگذار است.
وی تصریح کرد: انتشار زندگینامه، برنامه‌ها و بیانات شهدا در سطح دانشگاه‌ها و حوزه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها از دیگر اقداماتی است که در حال اجرا است.
دکتر فرهادی با تأکید بر اهمیت بزرگداشت شهدای دانشجو در دانشگاه‌ها گفت: در دوران دفاع مقدس علاوه بر حضور دانشجویان در جبهه‌های نبرد، کلاس‌های درس دانشجویی و تقویت بنیه علمی توسط استادان و دانشجویان در مناطق عملیاتی برگزار می‌شد.
وی ادامه داد: بسیاری از مسئولان دانشگاه های ما را دانشجویان رزمنده تشکیل می دهد و این امر بسیار مهم است.