وزیر علوم بر استفاده از کمک های خیّرین برای تجهیز آزمایشگاههای دانشگاهها تاکید کرد

۰۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۳ کد : ۱۶۴۱۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۹۰
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نباید کمک های خیّرین آموزش عالی را به احداث دانشکده و خوابگاه منحصر کنیم بلکه باید بخشی از این کمک ها به سمت خرید یا تولید تجهیزات آزمایشگاهی مهم، حساس و گران آزمایشگا...
وزیر علوم بر استفاده از کمک های خیّرین برای تجهیز آزمایشگاههای دانشگاهها تاکید کرد
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نباید کمک های خیّرین آموزش عالی را به احداث دانشکده و خوابگاه منحصر کنیم بلکه باید بخشی از این کمک ها به سمت خرید یا تولید تجهیزات آزمایشگاهی مهم، حساس و گران آزمایشگاههای دانشگاهها هدایت شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر ¬محمد فرهادی در جمع خیّرین آموزش عالی دانشگاههای سراسر کشور اظهار داشت: حوزه فعالیت و کمک های خیّرین آموزش عالی فقط سرمایه گذاری مالی نیست بلکه تمام ابعاد آموزش عالی، ظرفیت حضور خیّر را دارد و ارائه خدمات مختلف به دانشجویان و استادان، مهارت آموزی به دانشجویان و فراهم کردن زمینه کارورزی آنان در صنایع و مشاغل  و هر اقدامی که به آموزش و پژوهش در دانشگاهها کمک می کند نیازمند حضور افراد خیّر است.
وزیر علوم با تاکید بر برگزاری مستمر نشست مشترک مسئولان آموزش عالی با خیّرین این حوزه برای تشریک مساعی، هم‌افزایی و اطلاع از دیدگاههای آنان گفت: وزارت علوم بسترهای قانونی و تشویقی لازم را برای تسهیل مشارکت خیّرین در آموزش عالی انجام داده و برای انجام اقدامات بیشتر  در این حوزه آمادگی دارد.
وی ضمن اشاره به نقش جدی و موثر خیّرین آموزش عالی در توسعه دانشگاهها گفت: کمیته های خیّرین آموزش عالی، دانشگاهیان و اقشار مردم باید در جهت جذب هرچه بیشتر  خیّرین  به حوزه آموزش عالی تلاش کنند.
براساس این گزارش، در این نشست، خیّرین آموزش عالی نیز دیدگاههای خودرا مطرح کردند که " توجه بیشتر به افکار، ایده ها و تجربیات خیّرین در دانشگاهها"،" فراهم کردن زمینه های فعالیت در حوزه های غیر مالی برای افراد خیّر"، " پایبندی به حفظ و رعایت شرایط فقهی و شرعی  اموال و اماکن وقف  شده در آموزش عالی" از محورهای مهم آن بود.