وزیر علوم اعلام کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان قطب علمی جنوب شرق کشور است

۲۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۲ کد : ۱۶۴۰۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۰۴
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان با توجه به امکانات و تجهیزات موجود و بهره گیری از استادان با تجربه و متخصص، قطب علمی جنوب شرق کشور است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب علمی منطقه را ...
وزیر علوم اعلام کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان قطب علمی جنوب شرق کشور است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان با توجه به امکانات و تجهیزات موجود و بهره گیری از استادان با تجربه و متخصص، قطب علمی جنوب شرق کشور است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب علمی منطقه را دارد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر محمد فرهادی روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی ساختمان کتابخانه الکترونیک دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش دارد تا امکانات و تجهیزات بیشتری برای رسیدن به این ظرفیت در دانشگاه سیستان و بلوچستان فراهم شود.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های فراوان علمی پژوهشی هم به لحاظ تجهیزات و هم نیروی انسانی متخصص، این دانشگاه هم اینک قطب علمی جنوب شرق کشور است.
وی گفت: وزارت علوم، در نظر دارد با اختصاص اعتبارات لازم زمینه بهره برداری از کتابخانه الکترونیک دانشگاه سیستان و بلوچستان در آینده‌ای نزدیک فراهم شود.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به فاصله هزار و 700 کیلومتری این استان با مرکز کشور، این دانشگاه علاوه بر تبدیل شدن به قطب علمی ایران باید زمینه جذب دانشجویان از کشورهای همسایه را نیز به دست آورد.
علی اوسط هاشمی ابراز امیدواری کرد: با تخصیص به موقع اعتبار، ساختمان کتابخانه الکترونیک دانشگاه سیستان و بلوچستان تا سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.
رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: ساختمان کتابخانه الکترونیک این مرکز علمی به مساحت پنج هزار متر مربع در 2 طبقه با سرسراها و مرکز مطالعه دیجیتال قادر به سرویس دهی به 2 هزار نفر در هر زمان است.
علیرضا بندانی افزود: در طراحی این ساختمان تلاش شده است تا اولویت با استفاده از ابزارهای مدرن دسترسی به منابع علمی، بهره برداری حداکثری از فضا و نور محیط های مجاور باشد.
وی اظهار داشت: همچنین جانمایی این ساختمان به گونه ای در نظر گرفته شده است که شرایط برای گسترش فضا و دسترسی حداکثری به منابع فراهم باشد.
گفتنی است دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه صبح روز سه شنبه وارد زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شدند.
این هیئت در سفر یک روزه خود آزمایشگاه مرکزی و مرکز داده های دانشگاه سیستان و بلوچستان را مورد بهره برداری قرار دادند و چند طرح مربوط به این مرکز علمی را کلنگ زنی کردند.
همچنین شرکت در نشست تخصصی روسای  دانشگاههای استان سیستان و بلوچستان  از دیگر برنامه های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیئت همراه در سفر به زاهدان است.