وزیر علوم :حضور دکترضرغام در عرصه علمی کشور سبب رشد این حوزه شده است

۲۷ آذر ۱۳۹۴ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۶۳۶۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۶
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حضور دکترضرغام در عرصه علمی کشور موثر بوده و موجب رشد، ارتقا و ساماندهی این حوزه شده است.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمد فرهادی درمراسم تجلیل از دکتر نصرت ا...
وزیر علوم :حضور دکترضرغام در عرصه علمی کشور سبب رشد این حوزه شده است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حضور دکترضرغام در عرصه علمی کشور موثر بوده و موجب رشد، ارتقا و ساماندهی این حوزه شده است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمد فرهادی درمراسم تجلیل از دکتر نصرت الله ضرغام اظهار داشت: در مورد دکتر ضرغام گفتنی زیاد است و برگزاری چنین مراسمی برای تجلیل گرامیداشت این مرد عمل ،اقدامی ارزشمند به شمار می رود. 
دکترفرهادی گفت: دکترضرغام فردی جدی، با پشتکار و با برنامه است و مدیریت سیستم ها را خوب می شناسد به گونه ای که در هر جایی که مدیریت داشته، به سرانجام خوبی رسانده است. 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: راه اندازی دانشگاه پیام نور یکی از اقدامات دکترضرغام به شمار می رود و وی ساماندهی مناسبی برای این مرکز آموزش عالی در کشور انجام داد وتجارب دیگر دانشگاه های کشورهای جهان همچون استرالیا در تاسیس و راه اندازی دانشگاه پیام نوررا مورد بهره برداری قرار داد. 
وزیر علوم اظهار داشت: همچنین دکترضرغام در دانشگاه شاهد خدمات ارزنده ای داشته و پایه گذاری، ساماندهی، تشکیلات، جذب نیروی انسانی و استادان در این دانشگاه به بهترین شکل ممکن انجام داده است. 
وی گفت: آیین نامه های مربوط به کرسی های پژوهشی، ثبت اختراعات، طرح های پژوهشی و غیره را نیز دکتر ضرغام ساماندهی کرد و هم اکنون هم بخش عمده بنیاد نخبگان به وی سپرده شده است. 
به گفته دکترفرهادی، ساماندهی پردیس کیش از دیگر خدمات دکترضرغام است به گونه ای که هم اکنون براساس ارزیابی وزارت علوم این پردیس جزو یکی از واحدهای آموزشی آزاد براساس استانداردهای بین المللی در کشور به شمار می رود. 
وزیر علوم در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم دکتر ضرغام همچون گذشته در ساماندهی مناطق آموزش عالی که براساس سند راهبردی چالش هایش نیز مشخص شده است به وزارت علوم کمک کند و در ارتقای نظام علمی، تحقیقاتی، نوآوری و فناوری کشور همچنان فعال و موثر واقع شوند.