وزیر علوم : دانشگاه صنعتی شریف از بهترین دانشگاه های کشور به شمار می رود

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۲:۰۲ کد : ۱۶۳۴۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۳
دکتر محمد فرهادی ،وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه صنعتی شریف از بهترین دانشگاه های کشور به شمار می رود که توانسته تاکنون ارتباط خوبی با بخش صنعت برقرار کند.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،د...
وزیر علوم : دانشگاه صنعتی شریف از بهترین دانشگاه های کشور به شمار می رود
دکتر محمد فرهادی ،وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه صنعتی شریف از بهترین دانشگاه های کشور به شمار می رود که توانسته تاکنون ارتباط خوبی با بخش صنعت برقرار کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر فرهادی در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف که در محل این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت : دانشگاه صنعتی شریف جزو دانشگاه های برترکشور بر اساس استنادهای مختلف است.
وزیر علوم افزود: این دانشگاه برای چندین سال جزو یک درصد دانشگاه های برتر جهان همراه با ۱۲ دانشگاه دیگر بوده وهم اکنون به عنوان دانشگاه کارآفرین و نسل سومی در حال فعالیت است.
دکترفرهادی با تاکید بر لزوم افزایش امکانات دانشگاه صنعتی شریف ، گفت: مسئولان این دانشگاه اعلام کردند که امکانات و اعتبار دانشگاه کم است،بنابراین باید بودجه لازم و مناسب برای فعالیت های این دانشگاه فراهم شود.
دکترفرهادی اظهار داشت: زمانی که دانشگاه صنعتی شریف می‌خواست دوره‌های تحصیلات تکمیلی را راه اندازی کند، من وزیر علوم بودم و در حال حاضر دانشجویان زیادی از دانشگاه شریف فارغ‌التحصیل می‌شوند و اکنون که 2هزار و ۸۰۰ واحد آموزش عالی در کشورفعالیت می کنند درصدی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف به عنوان استاد و عضو هیئت علمی در این واحدها فعالیت می کنند . 
وزیر علوم گفت: در دانشگاه صنعتی شریف اولین دوره مهندسی پزشکی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و اولین کنفرانس‌های پزشکی هم در همین دانشگاه بود و این دانشگاه کارهای مشترکی با مراکز تحقیقاتی و به خصوص بخش‌های پزشکی دارد.
 همچنین درپایان این مراسم از ۵۳ فارغ التحصیل، مدیران  واستادان برجسته واستادان بازنشسته این دانشگاه تقدیر شد.
گفتنی است در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف علاوه بر وزیر علوم ،دکتر اسحاق جهاگیری معاون اول رئیس جمهور، دکترعلی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکترمحمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف، دکترحداد عادل نماینده مجلس شورای اسلامی، دکترنیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران ودکترنجفی سرپرست سابق وزارت علوم  نیز حضور داشتند .