وزیر علوم : جامعه دانشگاهی کشورهمیشه در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته است

۲۳ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۶۳۴۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۲۲
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در جمع راهپیمایان 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن امسال و حضور مردم در صحنه، بار دیگر و به بیانی دیگر آری آنان به نظام جمهوری اسلامی پس از گذشت 36 سال بود.به گزارش ر...
وزیر علوم : جامعه دانشگاهی کشورهمیشه در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در جمع راهپیمایان 22 بهمن گفت: راهپیمایی 22 بهمن امسال و حضور مردم در صحنه، بار دیگر و به بیانی دیگر آری آنان به نظام جمهوری اسلامی پس از گذشت 36 سال بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمد فرهادی ، در خصوص ویژگی های راهپیمایی 22 بهمن امسال، اظهار داشت : این راهپیمایی نشان داد که مردم با وجود تمام مشکلات، فشارها، تحریم ها و کمبودها در مسیر انقلاب بوده و خواهان پیشرفت و توسعه کشور هستند.
وزیر علوم افزود: این راهپیمایی نشان از وجود اتحاد، یکدلی و همصدایی در راستای اهداف انقلاب و فرمان های امام راحل و فرمایشات رهبر معظم انقلاب دارد و نشان می دهد که مردم همیشه در صحنه خواهند ماند.
دکترفرهادی گفت: دشمن باید پیام حضور ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن را دریابد و این پیام این است که با وجود همه مشکلات و سختی ها و موانعی که دشمن در مقابل ایران ایجاد کرده اما ملت ایران و مسئولان همه پای آرمان های این انقلاب محکم تر از همیشه ایستاده اند و همچنان در راه آزادی و استقلال و پیشرفت کشور در صحنه هستیم.
وی درخصوص حضور جامعه دانشگاهی و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جامعه دانشگاهی همیشه در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشته و در اوج سال های ۵۶ و ۵۷، دانشگاهیان درگیر مبارزه با رژیم پهلوی بوده و نقش مهمی در شکل دادن به حرکت های مردم داشتند .
وزیر علوم افزود: همراهی جامعه دانشگاهی  با روحانیت و مردم باعث پیروزی قدرتمندانه انقلاب اسلامی در ایران شد و این اتحاد و همبستگی همچنان ادامه دارد تا انقلاب اسلامی ایران در حال پیشرفت و تعالی و بالندگی خود مقاوم تر و محکم تر حرکت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ، درباره سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای نیز گفت: همانگونه که ایشان فرمودند مذاکرات را باید با عزت ادامه دهیم تا حق و حقوق ملت را تمام و کمال از طرف مقابل بگیریم.
وزیر علوم در بخش پایانی سخنان خود ، درخصوص اولویت‌های اصلی وزارت علوم گفت: امروزاولویت اصلی وزارت علوم، حرکت به سمت پیشرفت از طریق علم و پژوهش و همچنین ارتقای سطح و کیفیت آموزش عالی کشور بوسیله رشد دانش‌ و تولید ثروت از طریق علم است و دستگاه‌های زیرمجموعه آموزش عالی کشور نیز در این مسیر حرکت خواهند کرد.
گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه جمعی از روسای دانشگاه‌های تهران و معاونان این وزارت با حضور در "پیاده راه دانشگاه و انقلاب اسلامی" در مقابل سردر دانشگاه تهران که توسط معاونت فرهنگی وزارت علوم احداث شده بود، درراهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.