وزیر علوم : از امور تحقیقاتی و رشته های مرتبط با بخش لیزر در مراکز آموزش عالی حمایت می کنیم

۲۹ دی ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۲ کد : ۱۶۳۳۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۱۲
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در بازدید از دومین نمایشگاه دستاورد های مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران گفت : از امور تحقیقاتی و رشته های مرتبط با بخش لیزر در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و...
وزیر علوم : از امور تحقیقاتی و رشته های مرتبط با بخش لیزر در مراکز آموزش عالی حمایت می کنیم
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در بازدید از دومین نمایشگاه دستاورد های مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران گفت : از امور تحقیقاتی و رشته های مرتبط با بخش لیزر در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری کشور حمایت می کنیم .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر فرهادی در این بازدید با اشاره به کاربردهای مفید انواع مختلف لیزر از جمله لیزرهای جامد ،گازی و نیمه هادی ها در بخش های پزشکی ، صنعت و کشاورزی اظهار داشت : خوشبختانه آنچه که امروز در این نمایشگاه دیدم تولید انواع لیزرها با قدرت های متفاوت توسط متخصصان کشورمان بود و این مسئله بسیار نوید بخش است که توانسته ایم این تکنولوژی بسیار مفید، ارزشمند و مورد نیاز در عرصه های مختلف را در داخل کشور و توسط متخصصان داخلی تولید کنیم .
دکتر فرهادی با بیان اینکه اولین لیزر گازی را یک دانشمند ایرانی به نام پروفسور جوان تولید کرده است ، گفت : از 24 سال پیش با کاربرد انواع لیزرها در بخش پزشکی سروکار دارم و با تولیدات داخلی لیزر هم کاملا آشنا هستم .
وی همچنین با اشاره به فعالیت مرکز تحقیقات لیزر در کشور گفت : رشته های دانشگاهی متعددی در زمینه لیزر در دانشگاه های کشور وجود دارد و وزارت علوم در زمینه های تحصیلی ، تحقیقات و فناوری های لیزر با سرمایه گذاری و تقویت این بخش از این مبحث حمایت می کند .
وزیر علوم اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد تولید انبوه و توسعه ساخت تجهیزات لیزری در داخل کشور باشیم .
گفتنی است وزیر علوم از بخش های مختلف دومین نمایشگاه دستاورد های مرکز ملی علوم و فنون لیزر در ایران از جمله بخش لیزرهای نیمه هادی ، صنایع لیزری ، لیزر پالسی ، کاربرد لیزر در حوزه دفاعی ، لیزر در حوزه صنعت و توسعه لیزرهای صنعتی بازدید و با پژوهشگران این بخش ها دیدار و گفتگو کرد .