وزیر علوم : اجرای برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز احیای امر قرآن در عرصه علمی کشور است

۱۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹ کد : ۱۶۳۳۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۹۹
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری درپنجمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در دولت یازدهم گفت : اجرای برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز...
وزیر علوم : اجرای برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز احیای امر قرآن در عرصه علمی کشور است
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درپنجمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در دولت یازدهم گفت:  اجرای برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی زمینه‌ساز احیای امر قرآن در عرصه علمی کشور است .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه دکتر فرهادی ضمن ابراز خرسندی و تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در راستای تدوین برنامه‌های ملی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و اقدامات مرتبط با جاری‌سازی آن اظهار داشت: مطابق با مصوبه جلسه پیشین، کارگروه های تخصصی به عنوان بازوی اجرایی کمیسیون وظیفه راهبری برنامه‌ها ی ملی را بر عهده دارند.
وزیر علوم در ادامه افزود:  به موازات کارگروه‌ها، کمیته تخصیص اعتبارات و نظارت بر اجرای برنامه‌های ملی به عنوان رکن دیگر تحقق برنامه‌های ملی با مأموریت اصلی پایش، ارزیابی و رصد اجرای برنامه‌ها ذیل کمیسیون نیز تشکیل خواهد شد.
رئیس کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با تأکید بر لزوم اهتمام مدیران برنامه‌های ملی بر اجرای هر چه بهتر وظایف محوله اظهار داشت: بهره‌مندی از ظرفیت ملی کشور در هر دو سطح ستاد و صف برای اجرای برنامه‌های ملی نویدبخش احیای امر قرآن در نظام پژوهش و آموزش عالی قرآنی است.
وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی مبنی بر تخصیص اعتبارات به توسعه فرهنگ قرآنی و لزوم احتراز از هزینه‌کرد این بودجه در برنامه‌های جاری دستگاه‌ها، بودجه‌ریزی عملیاتی را  به عنوان یکی از مطالبات اصلی قانون گذار برشمرد و افزود: آنچه برای کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور اهمیت دارد دستیابی به اهداف تعیین‌شده برای هر برنامه ملی و خرد پروژه‌های مرتبط است.
وی در ادامه گفت: در این راستا مدلی کارآمد با هدف تأمین نیازهای نظام توسعه فرهنگ قرآنی و اولویت‌های اسناد بالادستی و هم‌چنین ظرفیت‌پردازی برای نهادهای آکادمیک کشور طراحی شده که این مدل می تواند مبنای تخصیص بودجه قرآنی در سالیان آتی قرار گیرد.
دکتر فرهادی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ارائه پیش‌نویس سند راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی، از همه نهادها و دستگاه‌های عضو کمیسیون و دیگر صاحب‌نظران مرتبط دعوت کرد تا با ارائه نظرات خود زمینه غنای هر چه بیشتر این سند ملی را فراهم آورند.
گفتنی است در این نشست رؤسای کارگروه های تخصصی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته برای اجرایی‌سازی کلا ن برنامه‌های ملی و بین المللی مصوب جلسه قبلی این کمیسیون پرداختند.