وزیر راه و شهرسازی درهرمزگان: از اقتصاد دانش بنیان و برگزاری استارتاپ ها باید حمایت کرد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۹ کد : ۱۶۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۵
دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان در سیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان جلسه ستاد اقتصادی مقاومتی بر حمای...
دکترعباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان در سیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان جلسه ستاد اقتصادی مقاومتی بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و برگزاری استارتاپ ها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر آخوندی دراین خصوص گفت: از اقتصاد دانش بنیان باید حمایت شود و دراین راستا نیاز است برگزاری استارتاپ ویکندها مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: ما از برگزاری استارتاپ ها حمایت ویژه می کنیم و در صورت لازم کارگروهی برای این مهم در استانداری هرمزگان تشکیل شود.
دکترآخوندی نقش استارتاپ ها را در تحقق اقتصاد مقاومتی را مهم ارزیابی کرد.
وی در ادامه به دیگر ظرفیت های هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: هرمزگان استان مهمی از هر حیث از جمله امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است و نقش بسیار حیاتی در توسعه ملی ایران دارد.
 دکترآخوندی درسیزدهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از استان های مهم کشور در حوزه تولید و ورودی ایران از سمت دریاست، عنوان کرد: هرمزگان استان مهمی از هر حیث ازجمله امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی است و نقش بسیار حیاتی در توسعه ملی ایران دارد و نمی توان نسبت به این استان کم توجه بود.
وی ادامه داد: هرمزگان مرکز حمل و نقل دریایی ایران است و ظرفیت های مهمی در زمینه حمل و نقل ریلی و زمینی و هوایی دارد و استانی حمل و نقلی محسوب می شود و علاوه بر آن یکی از مراکز عمده صادرات و واردات ایران است و همچنین از ثروت منابع انسانی بسیار گسترده ای برخوردار است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که میزان وابستگی به دولت، حداقل میزان وابستگی باشد، اظهار داشت: در ایران باید بخش خصوصی داشته باشیم که از دولت درخواست کند که در کار آن دخالت نکند و تنها بازار رقابت منصفانه را فراهم کند و باید به دنبال اقتصاد رقابتی برویم و همه بازار باید رقابتی باشد.
دکترآخوندی با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است، تصریح کرد: سرمایه گذاری خوبی دراین حوزه درحال انجام است و در این راستا یکپارچه کردن حوزه حمل و نقل از جمله ترکیب حمل و نقل دریایی با ریلی را در دستور اجرا داریم و امروز میزان حمل کالا از بندر به ریل افزایش یافته و این امر موجب کاهش هزینه حمل و نقل زمینی خواهد شد.
وی رفع عدم تعادل های منطقه ای را یکی از کارهایی دانست که باید در اقتصاد مقاومتی انجام داد و افزود: یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی رفع این عدم تعادل هاست و اگر حمل و نقل دراین زمینه تاثیری داشته باشد حاضر به کمک هستیم و در این زمینه حتما باید شهرستان هایی همانند میناب، جاسک، سیریک و بندرلنگه مورد توجه قرار گیرند.
جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از انتظاراتی که از ستاد اقتصاد مقاومتی در هرمزگان می توان داشت توجه به صادرات است و این استان می تواند به عنوان سکوی صادرات عمل کند که بنادر دراین زمینه نقش مهمی دارند و در توسعه صادرات باید روی استان هرمزگان متمرکز شویم.
دکترآخوندی گفت: گردشگری در هرمزگان بحث مهمی است و در زمینه مسافرت های دریایی ترمینال دریایی در این استان ایجاد شده و در زمینه گردشگری دریایی در این استان باید کار مهمی صورت گیرد و کارگروهی ایجاد شود.
گفتنی است دراین جلسه علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه دانش بنیان پرداخت.