وزیر اطلاعات: پیام‌های مقام معظم رهبری برای دانشگاه‌ها نشانگر لزوم آرامش و اطمینان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی است

۲۶ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۸ کد : ۱۶۳۲۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۶۶
وزیر اطلاعات در جمع روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران با بیان اینکه سیستم اطلاعاتی کشور خود را خدمتگزار مردم به حساب می آورد، گفت : پیامهای مقام معظم رهبری برای دانش...
وزیر اطلاعات: پیام‌های مقام معظم رهبری برای دانشگاه‌ها نشانگر لزوم آرامش و اطمینان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی است
وزیر اطلاعات در جمع روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران با بیان اینکه سیستم اطلاعاتی کشور خود را خدمتگزار مردم به حساب می آورد، گفت : پیامهای مقام معظم رهبری برای دانشگاه‌ها نشانگر لزوم آرامش و اطمینان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی است و ما وظیفه خود می‌دانیم این آرامش و امنیت را فراهم کنیم به صورتی که استاد و دانشجو با اطمینان خاطر تدریس کرده و سوال مطرح کنند و حاکمیت چنین فضایی است که موتور علمی کشور را به حرکت در می آورد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علوی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین ( ع ) ، این واقعه را نه تقابل دو طرف بلکه تجاوز یک طرف در گیری قلمداد کرد و اظهار داشت : در واقعه کربلا عاطفه ، احساس و تفکر انسانی تحریک می شود ولی بخش عاطفه و احساس زودگذر است ولی تفکر عاشورایی همیشه ماندگار است و اگر می خواهیم این تفکر بر اعمال و رفتارمان حاکم شود ، باید عقل و تفکرمان حسینی باشد .
وزیر اطلاعات با بیان اینکه راهبرد وزارت اطلاعات در خصوص دانشگاه ها ، ابراز عقاید و افکار با دلایل منطقی و متقن است ،گفت : در این شرایط ، امنیت با هماهنگی دانشگاهیان و با هزینه کمتر در مراکز آموزش عالی ایجاد می شود و ما کاملا معتقدیم که همراهی دانشگاهیان با سیستم اطلاعاتی کشور ، نقش موثری در ایجاد آرامش و امنیت دارد .
وی با بیان اینکه مجموعه وزارت اطلاعات ، پلیس امنیت نیست ، گفت : امروزه مجموعه افرادی که در وزارت اطلاعات خدمت می کنند ، یک مجموعه علمی تحصیل کرده و متفکر است و افرادی هم که جذب می شوند از همین گروه فرهیخته و با سواد انتخاب می شوند .
دکتر علوی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات حق الناس است ، اظهار داشت : ما در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری قرار داریم که باید رقابتی سالم و تعیین کننده برای مردم بوده و با امنیت کامل و همه جانبه برگزار شود .
وی افزود :افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام می کنند و به صورت قانونی شرایط ثبت نام را دارا می باشند، نباید بی دلیل محروم شوند و اگر این گونه شود ، پا روی حق الناس گذاشته شده است .
دکتر علوی در پایان گفت : تمایلات جناحی نباید عاملی برای محروم کردن کسی در انتخابات باشد و فقط قانون مصوب در نظردهی وزارت اطلاعات در خصوص نامزدان انتخابات موثر خواهد بود .