وزیرعلوم: مسائل مهم اقتصادی ، زیست محیطی و فرهنگی اولویت وزارت علوم است

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۳ کد : ۱۶۳۱۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۶۴
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم گفت:توجه به مسائل مهم اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی و توسعه مراکز رشد علوم انسانی در اولویت فعالیت های وزارت علوم است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر فرهادی در مراسم...
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم گفت:توجه به مسائل مهم اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی و توسعه مراکز رشد علوم انسانی در اولویت فعالیت های وزارت علوم است.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،دکتر فرهادی در مراسم پایانی سی و هفتمین نشست سراسری مسئولان دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در مشهد با تشریح، دستاوردهای علمی کشور افزود: ایجاد محیط پرنشاط علمی و ارتقای فعالیت های فرهنگی در مراکز آموزش عالی ضروری است.
 وی با تشریح اهمیت نقش دفاتر نهادرهبری در دانشگاه ها گفت: بسیاری از مشکلات دانشجویان با کمک دفاتر نهاد رهبری قابل حل است.
 وزیر علوم افزود: امیدواریم با کمک دفاتر نهاد رهبری برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها گسترش یابد.
دکترفرهادی گفت: در عین حال باید مراقب بود دانشگاه ها به عرصه فعالیت احزاب و تشکل های سیاسی تبدیل نشود.
او به برخی حوادث اخیر در دانشگاه ها هم اشاره کرد و گفت: اگر از دیدگاه امنیتی برخی افراد در دانشگاه ها اجازه سخنرانی ندارند باید به موقع اطلاع رسانی شود تا با فضای آزاد اندیشی در تقابل نباشد.
سپس حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در سخنانی گفت : ارتقای فعالیتهای فرهنگی در دانشگاهها از طریق افزایش همدلی و همفکری میان مسئولان اجرایی دانشگاهها و دفاتر نهاد رهبری و تلاش برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در دانشگاهها از مهم ترین اهداف برگزاری این نشست در مشهدمقدس است .
گفتنی است بیش از 250 نفر از مسئولان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های سراسر کشور در نشستی دو روزه درباره راه های ارتقای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها  گفتگو و تبادل نظر کردند.