وزیرعلوم ازارائه طرح آمایش آموزش عالی کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی تا پایان تابستان امسال خبر داد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳:۴۶ کد : ۱۶۳۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۰۴
وزیرعلوم با تأکید براهمیت آمایش سرزمینی و توجه به نیازها و ضرورت ها درایجاد رشته ها، مقاطع تحصیلی و مراکزآموزش عالی درمناطق مختلف کشور، گفت: ان‌شاءالله تا پایان تابستان طرح آمایش آموزش عالی کشور به شو...
وزیرعلوم با تأکید براهمیت آمایش سرزمینی و توجه به نیازها و ضرورت ها درایجاد رشته ها، مقاطع تحصیلی و مراکزآموزش عالی درمناطق مختلف کشور، گفت: ان‌شاءالله تا پایان تابستان طرح آمایش آموزش عالی کشور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهدشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمد فرهادی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری درنشست با هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان و بازدید ازبخش های مختلف این دانشگاه، ازهمراهی این وزارتخانه درجهت استمرار موفقیت های دانشگاه صنعتی اصفهان خبرداد.
دکترفرهادی در نشستی که باحضور استانداراصفهان و جمعی ازمدیران مراکز علمی و دانشگاهی این استان دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد، با اشاره عملکرد مناسب دانشگاه های استان اصفهان، اظهار داشت : بخش عمده‌ای از بار توسعه علمی، تحقیقاتی و فناوری کشور برعهده دانشگاه های استان اصفهان است و انتظارات زیادی از دانشگاه‌های این استان وجود دارد.
وی با تأکید بر لزوم رتبه بندی دقیق دانشگاه های کشور درسال جاری، تصریح کرد: این امر نقش بسزایی درتخصیص بودجه به دانشگاه های برتر به منظور انجام مأموریت‌های مهم علمی و پژوهشی کشور، آموزش‌های تکمیلی و نخبه‌پروری خواهد داشت.
وزیرعلوم در ادامه به عزم جدی دولت به منظور سامان دهی آموزش عالی کشور و تعیین تکلیف بسیاری از مراکز آموزش عالی اشاره کرد و گفت:واگذاری برخی اختیارات ازجمله اختیارات آموزشی به دانشگاه‌ها، توجه به موضوع فناوری درساختار و مدیریت های کلان این وزارتخانه و حرکت به سمت نوآوری، فناوری و ورود به عرصه تکنولوژی و تولید ثروت ازعلم از دیگر برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی در ادامه افزود: بسیاری ازفارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان هم‌اکنون دردانشگاه‌های سراسرکشور به عنوان عضو هیئت علمی و نیز درعرصه تحقیقات خاص و کاربردی و پژوهش‌های بنیادی نیز مشغول فعالیت های آموزشی و پژوهشی هستند.
وزیرعلوم همچنین به پیشتازی دانشگاه صنعتی اصفهان دربسیاری از تحقیقات مورد نیاز کشور ازجمله رادارو تجهیزات دریایی اشاره و تصریح کرد: این دانشگاه از نظر تعداد مقالات علمی و قطب‌های بین‌المللی از وضعیت بسیار مناسبی برخوردار است و تمامی این موارد نشان از سطح بالای علمی دانشگاه صنعتی اصفهان دارد.
وی درپایان ابراز امیدواری کرد: با تجهیز و بروزرسانی پژوهشکده زیردریا، ابررایانه شیخ بهایی، آزمایشگاه‌ها و دیگر مراکز پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان، این بخش ها بتوانند به عنوان مراکز مرجع به دیگر دانشگاه‌های کشور و حتی سطح منطقه خدمت‌رسانی کنند. گفتنی است درپایان این نشست وزیر علوم ازدستاوردها، توانمندی ها و بخش های مختلف پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان بازدید کرد.