وزیر ورزش و جوانان برحمایت مادی و معنوی از تیم های ملی ورزش دانشجویی تاکید کرد

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۹:۰۷ کد : ۱۶۳۱۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۵
دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان گفت : باید از تیم های ملی دانشجویی در رشته های مختلف به اندازه تیم های ملی سایر رشته ها حمایت مالی و معنوی انجام شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر گودرزی ...
دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان گفت : باید از تیم های ملی دانشجویی در رشته های مختلف به اندازه تیم های ملی سایر رشته ها حمایت مالی و معنوی انجام شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر گودرزی در مراسم بدرقه کاروان اعزامی دانشجویان ورزشکار به یونیورسیاد دانشجویان جهان اظهار داشت : در خصوص حمایت همه جانبه از تیم های ملی ورزش دانشجویی دستور قاطع داده شده تا همه فدراسیون ها حمایت لازم را از ورزشکاران خود داشته باشند.
وزیر ورزش و جوانان درادامه با تاکید بر اهمیت و جایگاه این مسابقات، گفت: سطح دانشجویان در اکثر رشته ها در سطح قهرمانان جهان است.من به عنوان های مختلف در کنار تیم های مختلف دانشجویی بوده ام و دیده ام که آنها در چه سطح بالایی قرار دارند و ما باید به این مهم بیش از پیش توجه کنیم .
وی با بیان اینکه حضور تیم های ورزشی دانشجویی در میادین مختلف باید فنی باشد، تاکید کرد: این حضور باید در بعد فرهنگی هم توجهات  و ملزومات خود را داشته باشد زیرا تیم های دانشجویی از دو بعد ورزشی و دانشگاهی حائز اهمیت هستند، بنابراین حضور این تیم ها در میادین ورزشی با دیگر ورزشکاران متفاوت است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دانشجو عصاره یک جامعه است و باید نوع رفتارش به لحاظ سطح فرهنگی و فنی با سایر بخش ها متفاوت باشدکه یکب از مصادیق آن  حضور منضبط ورزشکاران دانشجو در بحث های اخلاقی، فرهنگی و فنی مسابقات است که در این زمینه ورزشکاران ما باید به این موضوع بیشتر توجه کنند .
دکترگودرزی در پایان سخنان خود برای کاروان اعزامی دانشجویان به یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان در کره جنوبی آرزوی موفقیت کرد.