وزیر علوم بر تقویت اردوهای دانشجویی راهیان نور تاکید کرد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۵ کد : ۱۶۲۹۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۷۱
دکتر محمد فرهادی ،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار توسعه حضور دانشجویان در محل یادمان‌های دفاع مقدس و تقویت اردوهای دانشجویی راهیان نور شد و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود ‌که هر دانشجو حداقل...
وزیر علوم بر تقویت اردوهای دانشجویی راهیان نور تاکید کرد
دکتر محمد فرهادی ،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار توسعه حضور دانشجویان در محل یادمان‌های دفاع مقدس و تقویت اردوهای دانشجویی راهیان نور شد و گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود ‌که هر دانشجو حداقل یک‌بار در طول تحصیل خود از این یادمان‌ها دیدار کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد فرهادی در مراسم بزرگداشت روز شهدا که امروز، 22 اسفندماه در محل یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با بیان این‌که مطابق آیات قرآن شهدا همیشه زنده هستند، اظهار کرد: در سالروز ملی راهیان نور و روز گرامیداشت شهدا هستیم که یادآور هشت سال دفاع مقدس است و امروز توفیقی حاصل شد تا به همراه بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌ها، یادمان شهدای هویزه را زیارت کنیم. 
رییس قرارگاه دانشجویی راهیان نور با بیان اینکه در سال 1394بالغ بر یکصد هزار نفر دانشجوبه این اردو ها اعزام شده اند ، گفت : اگر بنا است سالیانه میلیون‌ها نفر از این یادمان‌ها بازدید کنند‌ و درس‌ها یاد بگیرند، برنامه راهیان نور باید در حوزه دانشجویی توسعه پیدا کند .
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که باید از سرگذشت‌ها و فداکاری‌های شهدا درس عبرت بگیریم، گفت: هیچ‌گاه یادم نمی‌رود در سال 60 که برای نخستین‌بار در مناطق عملیاتی حضور پیدا کردم، با اتوبوسی به این مناطق رسیدم که تنها مجروحان و شهدا را منتقل می‌کرد که برایم یادآور فداکاری شهدا با وجود عدم امکانات در آن دوران بود. 
دکترفرهادی ادامه داد: اکنون باید قدردان این ایثار و ازخودگذشتگی باشیم و از آن درس بگیریم؛ با وجود فداکاری‌های شهدا حاکمیت جمهوری اسلامی در کشور حفظ شد و امیدواریم که بتوانیم مسیر شهدا را ادامه دهیم که اکنون فصلی دیگر برای جهاد علمی است.
گفتنی است وزیر علوم و هیئت همراه با استقبال سردار دکتر کارگر رییس ستاد مرکزی راهیان نور وارد منطقه یادمان شهدای هویزه شدند و پس از حضور بر مزار شهیدان اعلم الهدی و یارانش ، از قسمت های مختلف این مجموعه بازدید کردند .
بر اساس این گزارش روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان خوزستان ، مدیران حراست دانشگاه های سراسر کشور و جمعی از معاونان فرهنگی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز درمراسم بزرکداشت شهدای هویزه حضور داشتند .