وزیر علوم بر استفاده کشور از ظرفیت های بالای پژوهشگاه بین ­المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تاکید کرد

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۱ کد : ۱۶۲۸۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۲
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله در دست احداث ، بازدید کرده و در جریان فعالیت های پژ‍وهشی و تحقیقاتی این مرکز قرار گ...
وزیر علوم بر استفاده کشور از ظرفیت های بالای پژوهشگاه بین ­المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله تاکید کرد
 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله در دست احداث ، بازدید کرده و در جریان فعالیت های پژ‍وهشی و تحقیقاتی این مرکز قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در جمع مدیران و محققان این پژوهشگاه با اشاره به امکانات، تواناییها و ظرفیت های علمی آن اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی کشور باید از دانش بالای  پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله  در تاسیس و استحکام تاسیسات زیربنایی و  مهم خود استفاده کنند و خطر پذیری خود را در مقابل زلزله کاهش دهند.
وی افزود: پژوهشگاه بین ­المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با داشتن پژوهشکده های مختلف، آزمایشگاههای مجهز و ایجاد رشته های مختلف تحصیلات تکمیلی می تواند به عنوان یک مرکز تحقیقی مهم در منطقه ایفای نقش کند.
در ادامه این نشست دکتر جعفری رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله از امکانات و طرح های مهم این پ‍ژوهشگاه گزارشی ارائه کرد، سپس وزیر علوم و هیئت همراه از بخش های مختلف این پژوهشگاه و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کردند.
گفتنی است آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله  از مجهزترین و مهم ترین مراکز آزمایشی زلزله در جهان است که در منطقه سوهانک در حال احداث است  و از یک  مجتمع آزمایشگاهی با زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع و یک بخش اداری پشتیبانی با زیر بنای ۱۲۰۰۰ مترمربع تشکیل شده است.
بر اساس این گزارش،دکتر وحید احمدی معاون پژ‍وهش و فناوری وزارت علوم و دکتر محسن شریفی مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی  این وزارت وی را در بازدید از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله همراهی می کردند.