وزیر علوم از جذب 536 ایثارگر به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاهها خبر داد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۷ کد : ۱۶۲۸۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:  از سال 1391 تا شهریورماه 1395،  تعداد 536 ایثارگر  به عنوان هیئت علمی جذب دانشگاهها  شده اند .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در...
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:  از سال 1391 تا شهریورماه 1395،  تعداد 536 ایثارگر  به عنوان هیئت علمی جذب دانشگاهها  شده اند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در نشست مشاوران وزرا در امور ایثارگر ان که  به میزبانی وزارت علوم برگزارشد اظهار داشت:  خانواده ایثارگران آموزش عالی بسیار  بزرگ است و  بیش از 4200 دانشجوی شهید  در جنگ تحمیلی و 50 دانشجوی مدافع حرم، موجب افتخار  وزارت علوم و دانشگاهها هستند.
وی افزود:  هم اکنون  بیش از 63 هزار دانشجوی  ایثارگر در دانشگاههای وابسته به وزارت علوم در حال تحصیل هستند که از این  میان 8000 دانشجو ی تحصیلات تکمیلی هستند  که سرمایه فرهنگی ارزشمندی به حساب می آیند زیرا   در آینده   نزدیک به جمع محققان، اعضای هیئت علمی و مدیران کشور اضافه خواهند شد و برای کل کشور عزت آفرین خواهند بود.
دکتر فرهادی  افزود: حمایت و پشتیبانی  همه جانبه از دانشجویان ایثارگر  وظیفه مدیران آموزش عالی کشوراست و در این زمینه تنها تقویت توانمندی های علمی تخصصی مدنظر نیست بلکه  حمایت از  فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و  گروهی   دانشجویان شاهد و ایثارگر  از  اقدامات جاری و در دست اقدام است.
وی با اشاره به  فعالیت های خود در سال های جنگ تحمیلی برای تقویت بنیه علمی رزمندگان و  پیشرفت تحصیلی دانشجویان در جبهه های نبرد گفت: بسیاری از همان دانشجویان امروز در دانشگاهها و عرصه مدیریت کشور منشا برکات و خدمات خیر به مردم و نظام اسلامی هستند.
وزیر علوم با اشاره به موفقیت های علمی ایران در دنیا  و کسب جایگاههای برتر در علوم نانو، بایو،هسته ای، مهندسی پزشکی و پزشکی گفت: این دستاوردها نتیجه فرهنگ ایثارگری و فداکاری و بویژه استقامت و پایداری است که میراث دوران مقدس است .
وی ضمن تاکید بر خدمت بی منت و عزتمندانه به خانواده ایثارگران  افزود: خوشبختانه دانشجویان و دانش آموزان ایثارگر از توان علمی خوبی برخوردار هستند و  کسب رتبه های تک رقمی در آزمون سراسری بدون لحاظ سهمیه،  نشانه ای بر  وجود این  توانمندی بالا  در خانواده ایثارگران است.