وزیر علوم :برای ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت تلاش می کنیم

۲۶ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴ کد : ۱۶۲۸۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۵۰
وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به اهمیت تولید ثروت از علم٬گفت: برای ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه وصنعت تلاش میکنیم.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد فرهادی در مراسم تقدیر ازنخستین سازمان...
وزیر علوم :برای ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت تلاش می کنیم
وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به اهمیت تولید ثروت از علم٬گفت: برای ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه وصنعت تلاش میکنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد فرهادی در مراسم تقدیر ازنخستین سازمان ایرانی راه یافته به جمع برندگان جایزه جهانی سازمانMAKE  که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد٬ اظهار داشت: اینکه شرکت فولاد مبارکه اصفهان توانسته است جزو 25 شرکت برتر در آسیا توسط سازمان MAKEمعرفی شود باعث افتخار است و امیدواریم شاهد موفقیت های بیشتر این شرکت و سایرشرکت های ایرانی باشیم و اینکه دانشگاه صنعتی شریف به نمایندگی از ایران مسئولیت ارزیابی را از سازمانMAKE دارد باعث خوشحالی مااست.
وی افزود: دانشگاه های ما بیش ازپیش در حال برقراری ارتباط با صنعت هستند. در سال جاری پایگاه استنادی تامسون رویترز 8 دانشگاه ما را جزو دانشگاه های تأثیرگذار دنیا معرفی کرده که این برای اولین بار است و ازاین جهت ارزشمند است که در ارزیابی هایی که انجام شده ، ما رتبه عالی را در خصوص ارتباط با صنعت داریم که این موضوع نشان دهنده این است که به ارتباط دانشگاه و صنعت بیش ازپیش توجه شده است.
دکترفرهادی با اشاره به اهمیت تولید ثروت از دانش اظهار داشت: باید به سمت نوآوری٬تحقیق و فناوری و تولید علم از ثروت برویم. خوشبختانه امروزدر کشور این مسئله بسیار موردتوجه قرارگرفته است.
وزیر علوم در ادامه گفت: حلقه دانشگاه ، تولید و صنعت در قالب مراکز رشد حلقه واسط هایی هستند در حال کامل شدن است وقوانین و مقررات هرچند برای اینکه روند کار را تسهیل کنند و تسهیلات را فراهم کنند کم است و باید بیش ازپیش داشته باشیم ولی قوانین و مقررات در این خصوص یا تدوین شده یا تصویب شده ، یا در حال آماده سازی است.
دکترفرهادی خاطرنشان کرد: تأسیس صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های حمایت از نوآوری و فناوری که استانی شکل میگیرد در حال آماده شدن است. دولت هم بناست بیش ازپیش به این مسئله توجه کند.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه ، علم فناوری به همراه 4 موضوع دیگر جزوموضوعاتی هستند که به عنوان اولویت باید به آنها توجه شود و این نکته بسیار خوب و مهمی است.
وزیر علوم افزود: ما وظیفه داریم برای ارتباط بیشتر دانشگاه با بخش های صنعتی تلاش کنیم. باید کاری کنیم که ایده ها مطرح شود. نیازهای صنعت هم مطرح شود و انشاءاالله با تلاشی که صورت می گیرد ایده ها به محصول ختم شود.
دکترفرهادی در خاتمه ضمن تبریک به مدیریت شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت: این نخستین گام برای شرکت های مااست که می توانند در سطح دنیا مطرح باشند. ارتباط بین دانشگاه ها و شرکت های صنعتی می تواند در این راستا کمک کند.