وزیر علوم : ورزش جمعی و قهرمانی می‌تواند روحیه پهلوانی را افزایش دهد و ترویج آن در بین جوانان بسیار مهم است

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۱ کد : ۱۶۲۷۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۶۷
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری درمراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشورگفت : ورزش جمعی و قهرمانی می‌تواند روحیه پهلوا...
دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری درمراسم افتتاحیه دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشورگفت : ورزش جمعی و قهرمانی می‌تواند روحیه پهلوانی را افزایش دهد و ترویج آن در بین جوانان بسیار مهم است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم دکتر فرجی دانا  در جمع خبرنگاران از افزایش سرانه ورزش دانشجویی کشور خبر داد و اظهار داشت : با کمک و حمایت وزیر ورزش و جوانان ، سرانه ورزش دانشجویی را به سطح استاندارد می‌رسانیم.
در ادامه این مراسم وزیر علوم پس ازقرائت سوگندنامه از سوی ورزشکاران ،ضمن آرزوی موفقیت و بهروزی برای تمامی ورزشکاران و دست اندرکاران شرکت کننده دراین رقابت ها  به طور رسمی افتتاح دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دختران با شعار" ورزش ، نشاط و امید" را اعلام کرد.
مشعل این بازی ها که نمادی از آرم مسابقات با تلفیقی از علم و دانش بود ، پس از اعلام وزیر علوم در مراسمی ویژه توسط فاطمه بختیار نژاد قهرمان رشته دوومیدانی رسما روشن شد.
همچنین درابتدای مراسم افتتاحیه نیز دکتر فرجی دانا به همراه دکترمحمدمهدی تهرانچی رئیس دانشگاه شهید بهشتی، دکترمجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان  و جمعی از مسئولان دانشگاهی کشور به زیارت مقبرة‌الشهدا در دانشگاه شهید بهشتی رفتند و با اهدای تاج گل به مقام والای شهدا ادای احترام کردند .
گفتنی است این مسابقات با حضور تعداد 183 تیم ورزشی در قالب 8 رشته ورزشی شامل والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی و تکواندو طی 10 روز به رقابت خواهند پرداخت و این رقابت‌ها را 165 داور ملی و بین‌المللی قضاوت می‌کنند.