وزارت کشور تفاهم نامه همکاری با دانشگاه یاسوج امضا کرد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۶۲۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۳
رئیس دانشگاه یاسوج از انعقاد تفاهم نامه همکاری  وزارت کشور با دانشگاه یاسوج خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمودرضا رحیمی گفت: با توجه به نقش موثر دانشگاه ها در طراحی، اصلاح و ارتق...
رئیس دانشگاه یاسوج از انعقاد تفاهم نامه همکاری  وزارت کشور با دانشگاه یاسوج خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمودرضا رحیمی گفت: با توجه به نقش موثر دانشگاه ها در طراحی، اصلاح و ارتقای سیاست های اجرایی و به منظور فراهم آوردن زمینه مساعد برای تعامل سازنده بین مراکز علمی و دستگاه های اجرایی ، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه یاسوج و مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور به امضا رسید.
دکتر رحیمی به محورهای این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: تربیت نیروی متخصص در قالب برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی، برگزاری همایش‌های علمی، دوره‌های آموزشی، کارگاه های دانش افزایی و نشست های تخصصی مشترک در خصوص مسایل و چالش های پیش روی جامعه به منظور شناخت آسیب ها و راهکارها در عرصه های داخلی و بین المللی از محورهای این تفاهم نامه است.
وی با بیان اینکه تفاهم نامه زمینه همکاری در خصوص انجام تحقیقات، تالیف کتب و انتشار نشریات در حوزه های مختلف را فراهم می کند، تصریح کرد: همکاری و حمایت از طرح‌های پژوهشی مرتبط با حوزه‌های ماموریتی وزارت کشور، ارایه مشاوره علمی و پژوهشی از طریق اعضای هیئت علمی دانشگاه و نیاز سنجی و طراحی دوره های آموزش مجازی و تهیه و تدوین محتوای الکترونیکی و چندرسانه ای از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.
رئیس دانشگاه یاسوج به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است اشاره کرد و اظهار داشت: در این تفاهم نامه همکاری مشترک جهت تولید برنامه های کاربردی و راهبردی در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید و توافق قرار گرفته است.
دکتر رحیمی با بیان اینکه مدت زمان این تفاهم نامه سه سال است و در صورت توافق قابل تمدید است اذعان داشت: نظارت بر اجرای این تفاهم نامه توسط کمیته‌ای مشترک از نمایندگان تام الاختیار هر دو طرف انجام می شود.
گفتنی است دکتر محمودرضا رحیمی رئیس دانشگاه یاسوج و دکتر اصغر افتخاری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزشی وزارت کشور این تفاهم نامه را امضا کردند.