وزارت علوم از محصول آگار تولید شده درپارک هرمزگان حمایت می کند

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۶۲۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۸
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری در بازدید از غرفه محصولات پارک علم و فناوری هرمزگان درجشنواره شیخ بهایی از حمایت محصولات تولیدی این پارک خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترفرهادی...
دکترمحمد فرهادی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری در بازدید از غرفه محصولات پارک علم و فناوری هرمزگان درجشنواره شیخ بهایی از حمایت محصولات تولیدی این پارک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترفرهادی دراین بازدید ضمن حمایت از فناوری های تولید شده در پارک های علم و فناوری، تولید آگار از جلبک های آگاروفیتی (آگار بومی خلیج فارس) در پارک هرمزگان را مهم ارزیابی کرد و گفت: وزارت علوم در راستای ماموریت خود از آگار بومی خلیج فارس به عنوان کالای دانش بنیان حمایت های لازم را خواهد داشت.
دکتروحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز دربازدید از غرفه پارک هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با مکاتبات وزارت علوم تائیدیه بهداشتی این محصول نیز به زودی دریافت شود.
براساس این گزارش علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در بازدید وزیرعلوم از غرفه پارک هرمزگان، به محصولات تولید شده دراین پارک اشاره کرد و بیان داشت: یکی از خصوصیت های فناوران مستقر در پارک هرمزگان فعالیت برروی فناوری های بومی منطقه است که خوشبختانه نتایج خوبی به همراه داشته است.
وی به محصول آگار تولید شده توسط شرکت فناوران زیست سبز دریا مستقر در پارک هرمزگان اشاره کرد و افزود: این آگار محصولی استراتژیک در علوم آزمایشگاهی است که ایران درحال حاضر برای تامین نیاز خود، این آگار را از کشورهای آلمان، اسپانیا وارد می کند.
فتی ابراز امیدواری کرد، با حمایت هایی که از این محصول در پارک علم و فناوری هرمزگان صورت خواهد گرفت، این جلبک طی ماه های آینده در حجم انبوه کشت و برداشت شود.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: تولید این محصول علاوه بر رفع نیازهای آزمایشگاهی باعث کارآفرینی برای فارغ التحصیلان رشته کشاورزی و شیلات خواهد شد.