هیئت ممیزه دانشگاه یاسوج مستقل شد

۱۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۱ کد : ۱۶۲۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۹۱
دکتر شاپور رمضانی سرپرست دانشگاه یاسوج در سخنرانی خود در اولین جلسه هیئت ممیزه دانشگاه یاسوج گفت: با توجه به رشد علمی دانشگاه یاسوج در سال های گذشته این امکان فراهم شد که با رایزنی با وز...
 دکتر شاپور رمضانی سرپرست دانشگاه یاسوج در سخنرانی خود در اولین جلسه هیئت ممیزه دانشگاه یاسوج  گفت: با توجه به رشد علمی دانشگاه یاسوج در سال های گذشته این امکان فراهم شد که با رایزنی با وزارت علوم موافقت تشکیل این هیئت را در دانشگاه یاسوج بدست آوریم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،سرپرست  دانشگاه یاسوج با اشاره به کارکرد و شرح وظایف این هیئت افزود: ارتقا اعضای هیئت علمی به مراتب بالاتر مثل دانشیاری و استادی و همچنین تبدیل وضعیت یک عضو هیئت علمی از قراردادی به رسمی آزمایشی و قطعی در این هیئت انجام می شود.
 وی ادامه داد: از ابتدای تشکیل دانشگاه یاسوج تا کنون این کار توسط هیئت ممیزه دانشگاه های خارج از استان نظیر دانشگاه شیراز، هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم و دانشگاه شهید چمران اهواز انجام می شد.
 سرپرست  دانشگاه یاسوج بیان داشت: از اردیبهشت ماه سال جاری موافقت تشکیل این هیئت از وزارت علوم اخذ و در گام بعدی ۵ نفر از اساتید برجسته دانشگاه یاسوج و ۴ نفر از اساتید برجسته دانشگاه شیراز با حکم وزیر به عضویت این هیئت منصوب شدند.
 دکتر رمضانی خاطرنشان کرد: اعضا این هیئت به مدت دو سال انتخاب می شوند که شامل اعضای حقیقی و حقوقی بوده و رئیس دانشگاه ، معاون آموزش تحصیلات تکمیلی و معاونت پژوهشی عضو حقوقی و اعضای حقیقی نیز به پیشنهاد رئیس دانشگاه و تایید وزیر علوم به عضویت این هیئت انتخاب می شوند.