هیئت دانشگاه کویه اقلیم کردستان عراق ازدانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد

۱۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۹ کد : ۱۶۱۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۶
دکترحمد ولی رئیس دانشگاه کویه اقلیم کردستان در راس هیئتی 5 نفره به منظور بازدید و دیدار با مدیران دانشگاه فردوسی مشهد وارد مشهد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این هیئت به ...
دکترحمد ولی رئیس دانشگاه کویه اقلیم کردستان در راس  هیئتی  5 نفره به منظور بازدید و دیدار با مدیران دانشگاه فردوسی مشهد  وارد مشهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این هیئت  به منظور دیدار و گفتگو با دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در دفتر ریاست دانشگاه حضور یافت و دراین دیدار دکتر کافی با خیرمقدم به هیئت به معرفی دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت و درخصوص طرح های همکاری منطقه ای دانشگاه فردوسی مشهد با کشور عراق واقلیم کردستان توضیحاتی برای مهمانان ارائه کرد.
دکتر حمد ولی رئیس دانشگاه کویه اقلیم کردستان نیز با تشکر از دعوت رئیس دانشگاه فردوسی مشهد برای سفر به مشهد و بازدید از این دانشگاه به معرفی دانشگاه کویه پرداخت.
وی افزود: به رغم جوان بودن این دانشگاه تلاش برای افزایش رتبه بین المللی همواره مورد توجه مدیریت دانشگاه کویه بوده و ازحضور در دانشگاهی با قدمت و جایگاه والای علمی چون دانشگاه فردوسی مشهد خرسند و مایل به ایجاد پیوندهای علمی برای مساعدت در بررسی مقالات استادان دانشگاه کویه همکاری علمی در برگزاری کنفرانس ها کمک به ارتقای علمی استادان مربی و نیز پذیرش دانشجو و ایجاد کارگاه های مشترک است.
دراین جلسه تفاهم نامه همکاری درخصوص همکاری های علمی و نیز موافقت نامه کمک به برگزاری آزمون های زبان فارسی در دانشگاه کویه به امضا رسید.
گفتنی است این هیئت  از اداره دانشجویان بین المللی، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان ،مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه مرکزی و دانشکده های معماری، شهرسازی و هنر اسلامی، مهندسی، علوم و کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد در طی دو روز اقامت، بازدید کردند.