همکاری‌ دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد

۲۵ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۵ کد : ۱۶۱۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۳
راهکارهای گسترش همکاری مشترک موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی وزارت دفاع و دانشگاه تبریز  در نشست نمایندگان طرفین مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، معاون پژوهش و فناور...
همکاری‌ دانشگاه تبریز و وزارت دفاع گسترش می یابد
راهکارهای گسترش همکاری مشترک موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی وزارت دفاع و دانشگاه تبریز  در نشست نمایندگان طرفین مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز  در این نشست با معرفی اجمالی دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز با داشتن بیش از760 هیئت علمی و با تخصص های مختلف در حوزه های علم از جمله فنی مهندسی، هوا فضا و ... ، 24 هزار دانشجو، 200 آزمایشگاه مجهز، 21 دانشکده، 10 مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده و قطب علمی، همچنین بیش از50 مرکز رشد فعال از پتانسیل بالایی در زمینه همکاری با وزارت دفاع برخوردار است.
دکتر محمد مقدم واحد افزود: این دانشگاه آماده هر گونه توسعه همکاری مشترک با سایر دستگاه ها و سازمان ها بوده و در حال حاضر بیش از 80 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های مختلف امضا کرده که نزدیک 60 مورد از آنها در طول دو الی سه سال اخیر بوده است.
به گفته وی، این دانشگاه در حال حاضر 13 تفاهم نامه همکاری با بخش های مختلف دفاعی کشور دارد که در قالب 84 طرح مشترک اجرا می شود.

 مهندس علی رحیمی، مدیر اکتساب فناوری های بدیع و نوظهور موسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی  نیز در این نشست با تاکید بر اینکه دانشگاه تبریز از جمله دانشگاه های جریان ساز و تاثیرگذار کشور  است، گفت: این دانشگاه در طول تاریخ کشور نقش تعیین کننده و سرنوشت سازی داشته و به همین منظور می خواهیم در حوزه های مختلف از ظرفیت های دانشگاه تبریز در توسعه همه جانبه کشور استفاده شود.
وی افزود: ما هنوز در تولید فناوری های نو در مقایسه با کشورهای توسعه یافته فاصله داریم، لذا از استادان دانشگاه ها و محققان با توجه به نیاز روز جامعه و آینده تولید علم و دانش انتظار این است که این فاصله ها را پر نمایند و از این رو با در نظر گرفتن پتانسیل های موجود، وزارت دفاع آماده توسعه همکاری مشترک با این دانشگاه است.
گفتنی است در این نشست جمعی از استادان، محققان، روسای دانشکده ها و مدیران مراکز تحقیقاتی به معرفی ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز در حوزه های علوم مختلف و امکان سنجی همکاری با وزارت دفاع پرداختند.