همکاری های دانشگاه سمنان و نیروگاه برق شهید باکری گسترش می یابد

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲ کد : ۱۶۱۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۲
به منظور گسترش همکاری ها و انجام طرح های تحقیقاتی و فناوری، تفاهم نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان و شرکت گهر انرژی سیرجان به عنوان مالک نیروگاه شهید باکری امضا شد .به گزارش روابط ع...
به منظور گسترش همکاری ها و انجام طرح های تحقیقاتی و فناوری، تفاهم نامه همکاری بین معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان و شرکت گهر انرژی سیرجان به عنوان مالک نیروگاه شهید باکری امضا شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم  ، مدیر فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : با امضای این تفاهم نامه، شرایط همکاری مناسبی برای مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه سمنان در طرح توسعه ای این نیروگاه مهیا شده است.
دکتر حسن عبداله پور افزود : با انعقاد این تفاهم نامه امکان تعریف سایر طرح های تحقیقاتی و انجام آن در راستای نیازهای نیروگاه، و همچنین مشارکت نیروگاه در چاپ کتب و مقالات و برگزاری کنفرانس در حوزه های مورد علاقه طرفین فراهم شده است.
وی گذراندن دوره های آموزشی را از دیگر مزایای امضای این تفاهم نامه عنوان و تصریح کرد : دانشجویان رشته های مهندسی برق، الکترونیک، مکانیک، شیمی و مواد دانشگاه سمنان می توانند برای گذراندن دوره کارآموزی در این شرکت اقدام کنند.
مدیر فناوری دانشگاه سمنان برگزاری کارگاه های آموزشی و نصب واحدهای کوچک نیروگاهی از انرژی های تجدید پذیر شامل نیروگاه سولار، زباله سوز و توربین بادی در دانشگاه را از دیگر مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد .
گفتنی است نیروگاه شهید باکری سمنان دارای دو واحد 160 مگاواتی گازی است که توسط بخش خصوصی خریداری شده و عملیات توسعه و تبدیل آن به نیروگاه سیکل ترکیبی توسط شرکت مپنا آغاز شده است