همکاری مشترک دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا

۲۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۶ کد : ۱۶۱۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۷
مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه گیلان از عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا خبر داد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر علی بانی اظهار داشت : بر اساس ای...
مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه گیلان از عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و دانشگاه گریفیت استرالیا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر علی بانی اظهار داشت : بر اساس این تفاهم نامه که به امضای دو طرف رسیده است امکان اجرای پروژه های مشترک تحقیقاتی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی با دانشگاه گریفیت در زمینه تغییرات اقلیم و گرم شدن کره زمین فراهم شده است.
وی گفت: بر اساس این تفاهم نامه می توان در عرصه های دیگر مانند برگزاری کارگاه و تبادل دانشجویان تحصیلات تکمیلی با این دانشگاه فعالیت مشترک داشت ولی اولویت برای انجام پروژه های مرتبط با مسئله تغییرات آب و هوا است.
دکتر بانی با اشاره به این که دانشگاه گریفیت یکی از مطرح ترین دانشگاه های استرالیا است و دارای یک مرکز منطقه ای است که برنامه های اثر تغییر اقلیم بر محیط را هدایت می کند، گفت: وجود چنین مرکزی زمینه لازم برای همکاری های علمی را فراهم می کند و اعضای هیئت علمی و پژوهشگران علوم محیطی می توانند با تعریف پروژه های مشترک علمی از این فرصت بهره مند شوند.