همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و ستاد مبارزه با مواد مخدر

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۳ کد : ۱۶۱۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۷
دانشگاه جامع علمی کاربردی و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهم نامه همکاری با محوریت توسعه فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه منعقد کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کا...
دانشگاه جامع علمی کاربردی و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهم نامه همکاری با محوریت توسعه فعالیت های آموزشی و پیشگیرانه منعقد کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی و ستاد مبارزه با مواد مخدر طی مراسمی با حضور دکترمحمد اخباری رئیس این دانشگاه و علیرضا جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به امضای طرفین رسیده و مبادله شد.
دکتراخباری دراین مراسم گفت: این دانشگاه با نهادهای مختلفی در حوزه های کاربردی مشارکت دارد که با انعقاد این تفاهم قادر خواهد بود در حوزه پیشگیری از مواد مخدر نیز فعالیت کند.
وی افزود: باتوجه به کثرت جمعیت دانشجویی دانشگاه قصد داریم فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ازجمله برنامه های مربوط به پیشگیری از مواد مخدر را در مراکز دانشگاه برای دانشجویان توسعه دهیم.
جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با ابراز خوشحالی از انعقاد تفاهم نامه مشترک اشاره داشت: در حوزه پیشگیری از اعتیاد محیط های آموزشی از جمله آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور در اولویت های برنامه ریزی این ستاد قرار دارد.
وی افزود: قصد داریم درحوزه آموزش عالی به زوج های دانشجو آموزش های لازم درخصوص پیشگیری از اعتیاد را ارائه کنیم.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد: همچنین برنامه آموزش حدود 200 نفر از روحانیون کشور نیز برای مبارزه با مواد مخدر در شهر قم آغاز می شود تا این افراد پس ازاین آموزش ها بتوانند به عنوان مبلغان از شیوع مواد مخدر جلوگیری کنند.
جزینی گفت: این ستاد همچنین از پایان نامه های کارشناسی ارشد با موضوع پیشگیری از مواد مخدر تا سقف 2 میلیون تومان حمایت مالی انجام می دهد و برای رساله های دوره دکتری با محوریت پیشگیری از مواد مخدر نیز تا سقف 4 میلیون تومان تعیین کرد.