همکاری پژوهشگاه نیرو با دانشگاه زنجان

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۵ کد : ۱۶۱۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۵
پژوهشگاه نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه زنجان با هدف توسعه دانش و فناوری صنعت برق و نیز استفاده از توانمندی‌های دانشگاه امضا کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در راستای ماموریت پژوهشگاه نیرو برا...
همکاری پژوهشگاه نیرو با دانشگاه زنجان
پژوهشگاه نیرو تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه زنجان با هدف توسعه دانش و فناوری صنعت برق و نیز استفاده از توانمندی‌های دانشگاه امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در راستای ماموریت پژوهشگاه نیرو برای گسترش تحقیقات منسجم و هدفمند در صنعت برق و انرژی کشور و به منظور ارتقا روحیه نشاط و خودباوری متخصصان این حوزه، تفاهم‌نامه‌ای با هدف همکاری آموزشی-پژوهشی بین پژوهشگاه نیرو  به نمایندگی دکتر محمدصادق قاضی‌زاده(رئیس پژوهشگاه نیرو) و به نمایندگی دکتر خلیل جمشیدی رئیس دانشگاه زنجان منعقد شد.
این تفاهم‌نامه، به منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه و تشریک مساعی برای گسترش تحقیقات هدفمند اعضای هیئت علمی دانشگاه و افزایش سهم پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد، رساله‌های دکتری و تحقیقات پژوهشگران پسادکتری در توسعه دانش و فناوری مورد نیاز صنعت برق کشور منعقد می‌شود.
با امضای این تفاهم‌نامه ، پژوهشگاه نیرو متعهد می شوددر راستای انسجام‌بخشی و حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز پژوهش محققان پسادکتری حول محور پروژه‌های سیاست‌پژوهی و آینده‌نگاری مورد تاکید پژوهشگاه، تحقق اعطای فرصت‌های پژوهشی، کرسی‌های تخصصی و دعوت به همکاری اعضای هیئت علمی وابسته اهتمام ورزد.
حمایت‌های پژوهشگاه به صورت ایجاد بستر مناسب برای بهره‌مندی دانشگاه از حمایت‌های صنعت برق و یا حمایت مستقیم توسط پژوهشگاه خواهد بود. همچنین با امضای این تفاهم‌نامه، دانشگاه متعهد می‌گردد برای تسریع اجرای موضوعات مندرج در این تفاهم‌نامه شامل برنامه‌ریزی موضوع پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری و نیز پژوهش محققان پسادکترای علاقه مند به استفاده از تسهیلات مطرح شده در این تفاهم‌نامه در راستای موضوعات تحقیقاتی و طرح های پزوهشی دارای اولویت پزوهشگاه نیرو، اعطای فرصت‌های پژوهشی، کرسی‌های تخصصی و همکاری اعضای هیئت علمی وابسته تلاش و همکاری کند.
گفتنی است مدت این تفاهم‌نامه از زمان امضاو مبادله، پنج سال تعیین شده و در صورت توافق طرفین، تفاهم‌نامه قابل تمدید خواهد بود.