همکاری‌های علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با کره‌جنوبی

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۴ کد : ۱۶۱۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۳
درپی سفر مقامات بلند پایه کره جنوبی به ایران، هیئتی علمی نیز به منظور گسترش فعالیت‌های علمی و فناوری و همکای‌های متقابل، از سازمان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی و...
درپی سفر مقامات بلند پایه کره جنوبی به ایران، هیئتی علمی نیز به منظور گسترش فعالیت‌های علمی و فناوری و همکای‌های متقابل، از سازمان سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین دیدار که یونگ گوک سونگ رئیس مرکز استپی (STEPI)، به همراه هیئت سه نفره متشکل از هوانگ هی چو مدیرکل مرکز، دکتردئوک سون ایم پژوهشگر ارشد و ایون جوکیم مدیر آموزش و منابع انسانی مرکز حضور داشتند، ضمن بازدید از بخش های مختلف از جمله پژوهشکده زیست فناوری و مرکز رشد، از نزدیک با فعالیت‌های سازمان آشنا شدند.
از آنجاکه این مرکز متقاضی همکاری با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است، تفاهم‌نامه‌ای نیز به همین منظور با پژوهشکده فناوری‌های نوین این سازمان به امضا رسید.
براساس این تفاهم‌نامه، پژوهشکده فناوری‌های نوین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تنها محور ملی ارتباطی با مرکز استپی است و همکاری این مرکز با تمامی دستگاه‌های تخصصی ذی‌ربط در کشور، از طریق سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران مدیریت می‌شود.
ازدیگر محورهای همکاری پیش‌بینی شده دراین تفاهم‌نامه می‌توان به تعریف و اجرای پروژه‌های مشترک، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک و تبادل متخصصان اشاره کرد.
گفتنی است مرکز عام المنفعه استپی (STEPI) در زمینه توسعه و پژوهش سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند و نقش کلیدی در رشد اقتصادی کره جنوبی دارد.