همزمان باآیین گرامیداشت خیرین، برج و سردر مجتمع آموزش عالی بم افتتاح شد

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۳ کد : ۱۶۱۰۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۰
آیین گرامیداشت خیرین و افتتاح برج و سردر مجتمع آموزش عالی بم با حضور حجت الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم، مهندس رضا اشک فرماندار بم، دکتر حسین نظام آبادی پور رئیس مجتمع آموزش عالی بم، اعضای هیئت رئی ...
همزمان باآیین گرامیداشت خیرین، برج و سردر مجتمع آموزش عالی بم افتتاح شد
آیین گرامیداشت خیرین و افتتاح برج و سردر مجتمع آموزش عالی بم با حضور حجت الاسلام قاسم دانشی امام جمعه بم، مهندس رضا اشک فرماندار بم، دکتر حسین نظام آبادی پور رئیس مجتمع آموزش عالی بم، اعضای هیئت رئیسه مجتمع، علی طاهریان رئیس شورای شهر و جمعی از خیرین و مسولان شهرستان در سالن همایش بسطامی ساختمان خواجه نصیر الدین طوسی مجتمع آموزش عالی بم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر نظام آبادی پور در سخنانی اظهار داشت: شما خیرین گرانقدر با دستان مهربان تان جایگاهی سرشار از اخلاص می‌سازید و برگزیدگانی هستید که درس ایثار و سخاوت می‌دهید و سعادتمندان دنیا و آخرت هستید و انسانیت را به خوبی تفسیر کردید.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین قاسم دانشی امام جمعه بم ضمن تشکر از خیّرین با بیان اینکه کار خیر کردن هم هنر می‌خواهد و هم جسارت گفت: دل کندن از مال دنیا جرأت و جسارت می خواهد که این را  خیّرین و افراد خیّر به خوبی ثابت کرده اند.
وی افزود: عزیزان خیّر که از فکر و مال و اموال خود در راه خدا انفاق و گذشت می کنند و در مقابل این بخشش خداوند پاداش این کار را می دهد، ثروت و مال آنها را دو چندان می کند و این همان چراغ راهی است که برای آینده خود قرار داده اند.
سپس مهندس اشک فرماندار بم با اشاره به شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: یکی از اصول اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است که در این زمینه مجتمع آموزش عالی بم، دانشگاه ها و موسسات آموزشی و علمی می توانند یاری‌گر شهرستان باشند و به شهرستان کمک کنند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اصول اقتصاد مقاومتی کارآفرین شدن دانشگاه‌هاست افزود: دانشگاه‌ها می توانند دانشجوی کارآفرین تربیت و تحویل جامعه و وارد بازار کار کنند تا هم برای خود و هم برای دیگران شغل تولید کنند.
فرماندار بم گفت: یکی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های شهرستان بم صنعت خودرو سازی ارگ جدید بم است  که دانشجویان مجتمع آموزش عالی بم می‌توانند در کنار گذراندن دروس تئوری از نزدیک به صورت تجربی با صنعت آشنا و بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند شوند.
گفتنی است  در ابتدای این مراسم ساختمان برج و سردر مجتمع توسط خیّر گرانقدر رخساره ضیاء و با حضور خیّرین و مسئولان شهرستان و مجتمع آموزش عالی افتتاح شد و در پایان مراسم با اهدای هدایایی از خیّرین خانم رخساره ضیاء، دکتر عباس مسعودی طراح، مهشید جعفری زاده ناظر  و اسماعیل عدیم المثالی و معمار برج و سردر تقدیر شد.