همزمان با هفته منابع طبیعی آئین درختکاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۵ کد : ۱۶۰۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۵۶
با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، جمعی از اساتید دانشگاه و پژوهشگاه، دانشجویان و کارکنان آئین درختکاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،...
 با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، جمعی از اساتید دانشگاه و پژوهشگاه، دانشجویان و کارکنان آئین درختکاری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در حاشیه مراسم دکتر میرزایی گفت: اسلام کاملترین دین الهی است که از سوی خداوند به انسان عرضه شده‌است. دین مبین اسلام مانند سایر امور زندگانی انسان اسلام برای این موضوع مهم یعنی محیط زندگی یا محیط زیست رهنمود هایی ارائه کرده‌است.
وی تصریح کرد: اکثر سوره های قرآن نامشان به نشانه های  طبیعت بعنوان یکی از اصلی ترین آیات خداوندی مزین شده است که این خود گواهی بر اهمیت و تاثیر طبیعت بر حیات انسانی می‌باشد.
او در ادامه با اشاره به آیه 61 سوره هود افزود: وظیفه عمران و آبادی زمین از سوی خداوند متعال به نوع بشر سپرده شده است. انسان امروزی در پی انقلاب صنعتی متاسفانه روال طبیعت را دچار چالش نموده و خود را گرفتار معضلات زیست محیطی کرده است.
سرپرست دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان ضمن بر شمردن حدیث پیامبر اعظم (ص) که فرمود"اگر قیامت برپا شود و در دست یکی از شماها نهالی باشد و بقدر کاشتن آن فرصت باشد بایستی آن نهال را بکارید. " عنوان کرد: محیط زیست بستر تعالی و رشد انسان است
دکتر میرزایی درخت را قلب تپنده حیات دانست و اظهار داشت:روز درختکاری در آستانه بهار فرصت مناسبی است تا ضمن یادآوری موهبت‌های الهی در ایام نوروز حضوری فعال جهت حفظ محیط زیست و طبیعت داشته باشیم.
گفتنی است در این مراسم بیش از 1300 اصله نهال از درختان مختلف سازگار با زیست بوم منطقه در محوطه دانشگاه غرس شد.