همزمان با روز بزرگداشت شهدا؛ از 28 فرزند شهید شاغل دانشگاه تبریز تجلیل شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۹ کد : ۱۶۰۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۸
در مراسم بزرگداشت روز شهدا؛ از سه نفر عضو  هیئت علمی و 25 کارمند شاهد دانشگاه تبریز تجلیل شدبه گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این آیین ضمن گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا و تسلیت...
در مراسم بزرگداشت روز شهدا؛ از سه نفر عضو  هیئت علمی و 25 کارمند شاهد دانشگاه تبریز تجلیل شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه تبریز در این آیین ضمن گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این روز بهترین بهانه برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تقدیر از یادگاران شهدا است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی با اشاره بر اینکه فرزندان شهدا چشم و چراغ این مملکت هستند،  اضافه کرد: اگر ایران اسلامی به این مرحله رسیده است و در همه دنیا از آن به افتخار یاد می کنند، به خاطر از جان گذشتگی پدران  و مادران شماست و باید به خودتان افتخار کنید، که چنین والدینی داشتید، که امروزه رسالت آنها بر دوش شما بوده و باید ادامه دهنده راه آنها باشید.
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با بسیاری از انقلاب های بزرگ جهان فرق دارد، تصریح کرد: اکثر انقلاب ها که در جهان اتفاق افتاده است، بیشتر به خاطر مسایل اقتصادی و سیاسی بوده، ولی سر منشاء انقلاب ایران، مسایل فرهنگی و ارزشی بوده است و به همین خاطر امروزه انقلاب اسلامی ایران الگوی برای سایر ملل جهان تبدیل شده است.
دکتر پورمحمدی، در ادامه با تاکید بر اینکه دشمنان این انقلاب از عظمت و قدرت ملت ایران در هراس بوده و از این رو با توطئه های مختلف در صدد تضعیف انقلاب در جهان هستند، اظهار داشت: در حال حاضر دشمنان نظام، با حمایت و ایجاد گروه هایی نامشروع، همچون داعش، سلفی گری و وهابیت، می خواهند کشوری به نام ایران نباشد.
رئیس دانشگاه تبریز یادآور شد: شهدا مشعل های درخشانی هستند، که راه صلاح و رستگاری را برای ما روشن نموده اند لذا حفظ آرمان آنها و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، دینِ همگان است.