همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، بزرگترین نماد دانشگاهی کشوردردانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۸ کد : ۱۶۰۸۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
بزرگترین سردر دانشگاه های کشور به عنوان یک نماد دانشگاهی و با هدف تسهیل دردسترسی به دانشگاه صنعتی اصفهان، همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،...
بزرگترین سردر دانشگاه های کشور به عنوان یک نماد دانشگاهی و با هدف تسهیل دردسترسی به دانشگاه صنعتی اصفهان، همزمان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمود مدرس هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان درمراسم آغاز بهره برداری ازاین پروژه، وسعت زمین و تعدد دانشگاهیان ساکن دراین دانشگاه را دو عامل مهمی دانست که وجود چند مسیر ورود و خروج به این دانشگاه را ضروری کرده است.
وی با اشاره به این که طراحی پروژه سردر دانشگاه صنعتی اصفهان و جاده شمالیِ از سال های گذشته آغاز و درچند سال اخیر سرعت گرفته بود، افزود: در دوره مدیریت جدید نیز با تصمیم برای اتمام پروژه های عمرانی نیمه تمام، فعالیت جهت بهره بردای از این طرح سرعت گرفت و همزمان با گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد.
دکترمدرس هاشمی با قدردانی از تلاش های مدیر و اعضای دفتر فنی، شورای عمرانی دانشگاه، پیمان کاران و ناظرین این پروژه، تاکید کرد: دانشگاهیان از این پس امکان استفاده از هر دو در ورودی را خواهند داشت و با توجه به ساختمان های موجود در دانشگاه و جهت جغرافیایی آن ها، همچنان در جنوبی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان در اصلی محسوب می شود و در شمالی نیز برای تسهیل در دسترسی دانشگاهیان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مهندس سیدفرهاد قادریان مدیر دفتر فنی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز دراین مراسم با بیان این که این سردر با الهام از آرم این دانشگاه درطول مدت 25 ماه ساخته شده است، گفت: این سازه 27 متری پس از سردرب مسجد جامع یزد، بزرگترین سردرب ورودی در کشور محسوب می شود که با استفاده از 100 تن میلگرد و 1100 متر مکعب بتن ریزی به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به این که پروژه محوطه سازی سردر دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در4000 متر مربع به بهره برداری رسیده است، افزود: درطول مدت انجام عملیات عمرانی این پروژه، با دقت نظر و تمهیداتی که صورت گرفته بود، کار اجرایی در ارتفاع 27 متری به موقع پایان یافت.