همایش وحدت حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی و مطالبه گری اقتصاد مقاومتی برگزار شد

۱۳ آبان ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۰ کد : ۱۶۰۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۵
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی و مطالبه گری اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار قم، رئیس دانشگاه قم، نایب رئیس کمیسیون حمایت از تولید دا...
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی و مطالبه گری اقتصاد مقاومتی برگزار شد
همایش وحدت حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی و مطالبه گری اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار قم، رئیس دانشگاه قم، نایب رئیس کمیسیون حمایت از تولید داخلی مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی و جمعی از دانشگاهیان و حوزویان در دانشگاه قم برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش دکتر پورابراهیمی نایب رئیس کمیسیون حمایت از تولید داخلی مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: عوامل برونی و درونی در شکل گیری اقتصاد یک کشور هستند.
 وی افزود: امروزه مسائلی از جمله تلاطمات ارزی و نفتی در جهان است که بر اقتصاد و کالاهای داخلی تاثیر می گذارد؛ در این زمینه مسائل داخلی نیز وجود دارد که آثار اقتصادی را در کشور ایجاد می کند که شامل عوامل درون را هستند.
دکتر پور ابراهیمی بیان کرد: مقوله ای که در کشور ما به شکل ویژه از آن بحث می شود، مسئله تحریم ها است؛ تحریم ها در اقتصاد ما به اندازه وزن خود تاثیرگذار بودند و اینگونه نیست که تمام مشکلات ما وابسته به این تحریم ها بوده باشد.
وی گفت: امروزه نتیجه این سه عامل این است که باید راهکاری به دست بیاوریم که با فرض این سه مساله رشد اقتصاد کشور مختل نشود؛ اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه این اقتصاد فراتر از اقداماتی که علیه آن صورت می گیرد، به رشد خود ادامه دهد.
نایب رییس کمیسیون حمایت از تولید داخلی گفت: آثار جنگ تحمیلی باعث شد که این همه عزت و اقتدار در کشور ایجاد شود؛ این عزت از وادادگی در مقابل آمریکا ایجاد نشده است بلکه از موضوع عزت مندی و جهادی ایجاد شده است.
حجت الاسلام والمسلمین جانلو مسئول پایگاه تخصصی بسیج اقتصاد مقاومتی نیز در این همایش گفت: در ابتدای انقلاب هم دلی و هم زبانی در عالی ترین سطح خود جاری بود و مردم در سخت ترین شرایط این جنگ نابرابر را تحمل کردند.
وی گفت: امروز نیز رهبر انقلاب با روشن بینی خاص خود دردها و مرض های جامعه را می بینند و نسخه های مورد نیاز را تجویز می کنند که یکی از آنها بحث اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام والمسلمین جانلو خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب، حکیمی است که دردهای ما را به خوبی شناخت و راه را در اقتصاد مقاومتی تعریف کرد؛ رهبر انقلاب این کشتی را به خوبی هدایت می کند ولی اگر این رهبری نباشد دیگر نیاز نیست مکرخارجی ها این رهبر را از پای درآورد بلکه عمل نکردن ما به دستورات، قدرت و نفوذ کلام ایشان را خنثی خواهد کرد.
وی اظهارکرد: کسی نباید تصور کند که دولت تنها ارگانی است که باید اقتصاد مقاومتی را تعقیب کند بلکه عمده مشکل در جامعه است؛ اگر فرهنگ سازی درستی انجام شود مردم هستند که باید این جریان را ایجاد و پیگیری کنند و با صرفه جویی خود را در این مسیر قراردهیم.
مسئول پایگاه تخصصی بسیج اقتصاد مقاومتی افزود: تلاش برای برگزاری این همایش بیش از یک سال پیش آغاز شد و سعی شده است در هر استان هسته هایی را ایجاد کنیم تا در این زمینه در بحث اقتصاد مقاومتی حرکت کاربردی انجام شود.