دومین کنگره بین المللی نمک‌زدایی مهرماه درسازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود

۲۶ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۴ کد : ۱۶۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۷
دومین کنگره، کارگاه و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور از تاریخ 28 تا 30 مهر 1393 در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سهیلا...
 دومین کنگره بین المللی نمک‌زدایی مهرماه درسازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود
دومین کنگره، کارگاه و نمایشگاه بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور از تاریخ 28 تا 30 مهر 1393 در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.  
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سهیلا شکرالله زاده دبیر علمی این کنگره گفت : دومین کنگره بین المللی نمک‌زدایی با حمایت بانک توسعه اسلامی و همکاری اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند و دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس و شهید بهشتی و شرکت‌های دولتی و خصوصی فعال ایرانی برگزار می‌شود. 
معاون پژوهشی مرکز منطقه‌ای نمک‌زدایی و محیط زیست اظهار داشت: امسال سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران میزبان این رویداد علمی در کشور است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، روز 28 مهر ماه اختصاص به برگزاری کنگره داشته و در دو روز بعد کارگاه‌های تخصصی با دعوت از صاحب‌نظران بین‌المللی و ایرانی برگزار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: در این کنگره مقالات تخصصی به صورت مقاله کوتاه 2 تا 3 صفحه‌ای و به زبان انگلیسی دریافت شده و مقالات برگزیده پس از تکمیل و داوری در یکی از مجلات علمی-پژوهشی انگلیسی زبان داخل کشور به چاپ خواهند رسید.
دکتر شکرالله‌زاده گفت: موضوعات مورد بحث در کنگره و کارگاه بین المللی نمک‌زدایی فناوری‌های نوین در نمک‌زدایی (غشایی و حرارتی)، کاهش مصرف انرژی در شیرین‌سازی آب، استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در این صنعت، اثرات زیست محیطی واحدهای شیرین‌سازی، توسعه غشاهای جدید و واحدهای هیبریدی در شیرین‌سازی آب می‌باشد.
 بر اساس این گزارش ،اساتید، دانشجویان، شرکت‌های خصوصی و دولتی و سایر نهادهای مرتبط برای شرکت فعال در این رویداد مهم (با ارائه مقاله، شرکت در کنگره و کارگاه و برپایی نمایشگاه) می‌توانند درخواست شرکت در کنگره و کارگاه و نمایشگاه نمک زدایی را با تکمیل فرم ثبت نام و ارسال از طریق رایانامه rdec@irost.ir اعلام کنند.
 گفتنی است :در حاشیه این کنگره و کارگاه، نمایشگاهی از دستاوردهای متخصصین و شرکت‌های ایرانی در این زمینه برپا خواهد شد.