همایش هفته‌ منابع طبیعی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۰ کد : ۱۶۰۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۶
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">همایش هفته‌ منابع طبیعی و مراسم درخت‌کاری با حضور دانشگاهیان و مسئولان منابع طبیعی استان چهارمحال وبختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.</span></div> <div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اسدی رئیس دانشگاه شهرکر</span></div> ...
همایش هفته‌ منابع طبیعی و مراسم درخت‌کاری با حضور دانشگاهیان و مسئولان منابع طبیعی استان چهارمحال وبختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اسدی رئیس دانشگاه شهرکرد در این همایش حفاظت از منابع طبیعی را برابر با بالا بردن ارزش افزوده و درآمد کشور دانست و گفت: منابع طبیعی به منزله قطعه بزرگی یخ می‌باشد که روز به روز در حال ذوب شدن است و با برنامه‌ریزی مسئولان در این بخش می‌توان، از این نعمت خداوندی هرچه بهتر صیانت نمود.
وی کشور ایران را از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی دانست و افزود: متأسفانه با وجود این منابع عظیم خدادادی، بیابان زایی، فرسایش خاک و میزان تخریب محیط زیست در کشور بسیار زیاد است به‌طوری که امروزه حدود یک سوم جنگل‌های کشور به‌عنوان سرمایه‌های ملی و طبیعی در معرض نابودی است.
در ادامه مهندس عبدالهی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان چهارمحال بختیاری، حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری صحیح از منابع طبیعی را به‌عنوان وظایف سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری برشمرد.
وی بر طراحی سیستم‌های مناسب بهره‌برداری و استفاده بهینه از تجارب، کارهای احیایی و اصلاحی برای حفظ منابع طبیعی تأکید کرد و افزود: در حال حاضر عدم هماهنگی متد علمی با امور اجرایی، گسترش جمعیت و وابستگی معیشتی مردم به منابع طبیعی از مهم‌ترین عوامل  آسیب‌رسان و مخرب محیط زیست می‌باشد.
گفتنی است در پایان این همایش شرکت کنندگان در محوطه‌ دانشگاه شهرکرد نهال غرس کردند.