همایش مهندسی پزشکی در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد

۰۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۴ کد : ۱۶۰۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۹۲
همزمان با ایام میلاد دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت ولی عصر(عج) انجمن علمی مهندسی پزشکی با همکاری معاونت پژوهش و فناوری، همایشی با موضوع مهندسی پزشکی را در دانشگاه بین المللی امام ر ...
همایش مهندسی پزشکی در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد
همزمان با ایام میلاد دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت ولی عصر(عج) انجمن علمی مهندسی پزشکی با همکاری معاونت پژوهش و فناوری، همایشی با موضوع مهندسی پزشکی را در دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این همایش با حضور دکتر محمدعلی خلیل‌زاده رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع)، دکتر عوض‌کننده معاون پژوهشی و جمعی از دانشجویان رشته مهندسی پزشکی در سالن همایش های پردیس اسرار این دانشگاه برگزار شد.
دکتر خلیل‌زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) در این مراسم ضمن تبریک ایام پر خیر و برکت میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)، اظهار داشت: شما دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع)، یک نعمتی در اختیار دارید که در مقایسه با سایر دانشجویان ویژه است. این ویژگی اگر درست شناخته و قدر دانسته شود، می تواند زمینه پیشرفت هر چه بهتر برای شما را فراهم کند.
وی تصریح کرد: ائمه معصومین(ع) یک الگوی زنده، فعال و موثر هستند که باید این الگوها شناسایی شود و نسبت به آنان معرفت پیدا کنیم. بزرگ ترین خواسته ائمه اطهار(ع) این است که ما خوب رشد کنیم و ساخته شویم.
دکتر خلیل‌زاده افزود: ساخته شدن در همه ابعاد می تواند به صورت رسمی و غیررسمی باشد. آموزش‌هایی که در دانشگاه‌ها داده می‌شود را می توان بعد رسمی دانست، بنابراین باید تمام آنچه را که در توان داریم به میدان بیاوریم و تلاش کنیم به خواسته‌هایمان برسیم.
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع)، با بیان اینکه حوزه تجهیزات پزشکی فضای بسیار وسیعی دارد، خاطرنشان کرد: این فضای گسترده، فرصت را برای فعالیت توسعه می بخشد و در دنیا هم از رشد ویژه ای برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه امروزه مسائل حوزه علم و فناوری کشور در مقایسه با سال‌های گذشته ارتقا یافته است، عنوان کرد: ما در گذشته از فرایندهای علم و توسعه فناوری دنیا کم خبر بودیم. اما در حال حاضر با شرایط و امکانات موجود، باید تمام توان و ظرفیت خود را برای بهره‌مندی از این امکانات به کار بریم.
خلیل زاده اضافه کرد: برای تحلیل برنامه ریزی راهبردی در هر مجموعه ای، به تحلیل عوامل دورنی و بیرونی نیاز داریم که باید این عوامل را شناسایی کنیم. عوامل درونی بستگی به خود شخص دارد و عوامل بیرونی هم تمام چیزهایی است که در مسیر کار، زندگی و آینده شغلی ما تاثیرگذار است.
رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: یکی از مشکلات وزارت کار فراهم نشدن شرایط و بازار کار فارغ التحصیلان در کشور است. از طرفی، ما به دانشجویان توانمند نیاز داریم و متاسفانه وضعیت علمی دانشجویان ما در سطح مطلوبی قرار ندارد.
وی با اشاره به بحث توانمند سازی، ابراز کرد: آموزش هایی که در دانشگاه‌های ما ارائه می شود، بیشتر عام است. ما نباید صرفا به دنبال آموزش های رسمی باشیم، بلکه سرفصل هایی برنامه ریزی شود تا توانمندی دانشجویان بیشتر شود. انجمن های علمی باید در اینجا ایفای نقش کنند و در بخش توانمندسازی طرح بدهند.
در ادامه دکتر صادقی بجستانی استاد رشته مهندسی پزشکی با اشاره به اهمیت رشته مهندسی پزشکی اظهار داشت: فرصت های زیادی در زندگی وجود دارد که باید از این فرصت ها نهایت استفاده را ببریم. انجمن علمی نخستین مکان است که دانشجو می تواند بدون هیچ هزینه ای تجربیات زیادی را کسب کرد.
وی فعالیت در کارگروه های تحقیقاتی، عمق بخشیدن به اطلاعات و تحصیل در دانشگاهی منتسب به نام علی بن موسی الرضا(ع) را از مزیت های این دانشگاه برشمرد و ابراز کرد: ارتباط دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) با دانشگاه علوم پزشکی بسیار حسنه بوده و این هم به برکت دانشگاه امام رضا(ع) است.
دکتر بجستانی به تفاهم نامه‌های منعقد شده میان این دانشگاه و بیمارستان رضوی اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه ای در 10 بند با بیمارستان رضوی بسته شده است که یکی از بندهای آن این است که هر ترم 5 دانشجو می تواند دوران کارآموزی خود را در بیمارستان رضوی به صورت رایگان بگذراند.
گفتنی است در پایان این همایش برترین های رشته مهندسی پزشکی این دانشگاه تجلیل و تقدیر شدند.