همایش منطقه ای آموزش مدیریت بحران در شیراز برگزار شد

۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۶۰۵۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۸
همایش منطقه ای آموزش مدیریت بحران با حضور مهندس نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور، معاونان عمرانی استان ها و مدیران کل دستگاه های اجرایی از استان های فارس، اصفهان، هرمزگان، خوزستان،...
همایش منطقه ای آموزش مدیریت بحران با حضور مهندس نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و معاون وزیر کشور، معاونان عمرانی استان ها و مدیران کل دستگاه های اجرایی از استان های فارس، اصفهان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در مجتمع رفاهی تفریحی پتروشیمی شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش، 16 دوره آموزشی متنوع در زمینه مفاهیم، روش ها، الگوها و تجربیات داخلی و خارجی مرتبط با مدیریت بحران توسط استادان برجسته کشوری ارائه شد و مدیران شرکت کننده از استان های مختلف به بیان تجارب خود در زمینه های اجرایی و مطالعاتی مدیریت بحران در دستگاه یا استان خود پرداختند.
بر پایه این گزارش، دکتر علی سلطانی دانشیار بخش شهرسازی نیز به عنوان نماینده دانشگاه شیراز، گزارشی از فرایند، محتوا و دستاوردهای " طرح جامع مدیریت بحران استان فارس" ارائه کرد .
گفتنی است طرح مطالعاتی مذکور توسط دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دانشگاه شیراز و با مشارکت جمعی از استادان از دانشکده‌های مهندسی عمران و محیط زیست، مهندسی برق و کامپیوتر، مدیریت، اقتصاد و جامعه شناسی با تاکید بر مخاطرات طبیعی (سیل و زلزله)، زیر نظر قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز، طی دو سال اخیر تدوین و به استانداری فارس تحویل داده شده است.