همایش ملی قرآن کریم در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۹ کد : ۱۶۰۴۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۱
ششمین همایش ملی قرآن کریم سفینة‍‌النجاة با هدف گسترش معارف قرآنی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با حضور آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، استادان دانشگاهی و پژوهشگران ...
همایش ملی قرآن کریم در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد
ششمین همایش ملی قرآن کریم سفینة‍‌النجاة با هدف گسترش معارف قرآنی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با حضور آیت‌الله محسن مجتهدشبستری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه تبریز، استادان دانشگاهی و پژوهشگران قرآنی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم ،آیت الله مجتهد شبستری در سخنانی با بیان اینکه اصل معنای عفاف و حجاب بسیار مهم است گفت: راهکارهایی برای ترویج عفاف و حجاب در سراسر کشور و مخصوصاً در دانشگاه‌ها لزوم اجرایی شدن دارد.
وی افزود: قرآن کریم چندین بار عفاف را بالاترین جوانمردی و فتوت برای مرد و زن بیان کرده و به رعایت اصل عفت تأکید داشته، زیرا از ضروریات فقه حجاب و عفاف است.
دبیر علمی این همایش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر  اهمیت و رسالت دانشگاه ها و اینکه محیط دانشگاه باید محیطی برای ترویج دین باشد، گفت : در راستای این رسالت ، همایش قرآن کریم سفینه النجاه امروز درششمین سال خود بنابه ضرورت و اقتضای جامعه به موضوع فرهنگ عفاف و حجاب اختصاص یافت.
حجت‌الاسلام احمدوند با اشاره به اهداف اصلی این همایش در راستای فرهنگ و عفاف و حجاب در جامعه بویژه در میان دانشگاهیان و ارائه دستاوردهای علمی جدید در حوزه‌های فرهنگ عفاف و حجاب تصریح کرد: عفاف و حجاب در قرآن و حدیث، سیمای عفاف و حجاب در ادیان، سیمای عفاف و حجاب در تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی و از منظر فقه و حقوق اسلامی از محورهای این همایش است.